Luizjana znacznie rozszerza kwalifikacje MMJ

Luizjana znacznie rozszerza kwalifikacje MMJ

Posted by Lori Ann Reese on 06/01/2020 in Luizjana

Zaktualizowano 4 października 2020. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Minął niespełna rok odkąd stan Luizjana wprowadził legalizację medycznej marihuany. Wcześniej, aby otrzymać kartę medycznej marihuany, pacjenci musieli mieć zdiagnozowane jedno z kwalifikujących się schorzeń. Ustawa Izby ma na celu rozszerzenie tych kwalifikacji MMJ dla pacjentów w Luizjanie.

Rep. Larry Bagley jest orędownikiem ustawy House Bill 819 w Luizjanie, aby poprawić dostęp dla pacjentów, którzy mogą korzystać z leczenia medyczną marihuaną pod nadzorem lekarza. Jest to ważne posunięcie, które rozważają inne stany. Umieszcza on proces zatwierdzania w rękach dostawcy podstawowej opieki zdrowotnej i licencjonowanych lekarzy marihuany, którzy przeprowadzają certyfikowaną ocenę.

Ustawa House Bill 819 przeszła 74-16 w niedzielę, 30 maja 2020 roku. Ustawa została podpisana przez prezydenta Senatu Page Cortez i jest skierowana do gubernatora, John Bel Edwards, do podpisania w prawo.

House Bill 819 otwiera możliwość stosowania medycznej marihuany w każdym stanie zdrowia według uznania lekarza

Jeśli chodzi o podjęcie decyzji o najlepszych metodach leczenia dla pacjenta, kto jest w lepszej pozycji do podjęcia takiej decyzji niż lekarz pacjenta? Takie pytanie zadała sobie Izba Reprezentantów w Luizjanie podczas przeglądu restrykcyjnej listy kwalifikujących się stanów zdrowia, która obecnie obowiązuje.

Lekarze są prawnie zobowiązani do zapewnienia najlepszej opieki swoim pacjentom. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej będzie odpowiedzialny za określenie, czy diagnoza jego pacjenta uzasadnia bezpieczne stosowanie medycznej marihuany w celu łagodzenia objawów.

Obecnie w Luizjanie jest 139 zarejestrowanych lekarzy zajmujących się terapeutyczną marihuaną. Byli oni zobowiązani do ukończenia szkolenia, aby móc przeprowadzać oceny medycznej marihuany dla pacjentów. House Bill 819 pozwala każdemu lekarzowi podstawowej opieki zdrowotnej, który jest spokrewniony z pacjentem, na zalecanie medycznej marihuany z wymaganiami dotyczącymi dalszej opieki.

Zmiany pozwolą każdemu lekarzowi z dobrą reputacją w Louisiana State Board of Medical Examiners na zalecenie medycznej marihuany swojemu pacjentowi. Pacjenci nadal będą musieli uzyskać zaświadczenie od lekarza i zarejestrować się w stanie w celu uzyskania karty medycznej marihuany. Pozwala to pacjentowi na zakup preparatów CBD i THC w aptekach.

Alternatywne schorzenia, które będą teraz kwalifikowane do medycznej marihuany w Luizjanie

Pacjenci będą mieli teraz możliwość zbadania terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany pod nadzorem swojego lekarza. Projekt ustawy odnosi się do kilku objawów zdrowotnych i wyniszczających schorzeń, które nie zostały uwzględnione na poprzedniej liście kwalifikujących się schorzeń medycznych.

Jeśli chodzi o zaburzenia zdrowia psychicznego, pacjenci z Luizjany będą mogli stosować medyczną marihuanę w leczeniu klinicznych lęków, depresji i innych problemów psychicznych, takich jak:

    Bipolar Affective DisorderTourette's SyndromeSchizofreniaAnoreksjaSocial Anxiety DisorderAttention Deficit Hyperactivity Disorder (ADHD)DementiaAgorafobiaBorderline Personality DisorderGeneralized Anxiety Disorder (GAD).

W 2019 r. leczenie medyczną marihuaną zostało dopuszczone do leczenia zespołu stresu pourazowego (PTSD) w Luizjanie. Wielu amerykańskich weteranów, którzy zmagają się z PTSD związanym z walką, znalazło ulgę dzięki leczeniu medyczną marihuaną i olejem CBD.

Dzięki większej liczbie lekarzy wykwalifikowanych do rekomendowania pacjentów do medycznej marihuany, pacjenci nie będą musieli czekać na konsultacje z wyspecjalizowanym lekarzem w stanie Luizjana. Jednakże, niektórzy zwolennicy sugerują, że certyfikacja DEA może stać się obowiązkowym szkoleniem dla lekarzy, którzy planują nadzorować terapie z wykorzystaniem medycznej marihuany dla swoich pacjentów.

Ta historia pierwotnie pojawiła się na KATC.

Autor

Daria Mąk

Lekarz onkolog, Warszawa

Zobacz również