Wiadomości o marihuanie na 27 sierpnia 2021 r.

Wiadomości na temat marihuany na 27 sierpnia 2021 r.

Posted by Lori Ann Reese on 08/27/2021 in Dolegliwości i schorzenia

Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Ponad 400 gmin w New Jersey mówi "nie" dla rekreacyjnych dyspenserów. Wycofały się one (na razie) i będą trzymać się tylko medycznej marihuany. Czy będzie to oznaczać wyższe podatki dla pacjentów z kartami medycznymi w New Jersey? Tak twierdzą źródła informacji o marihuanie.

Jak radzą sobie pracownicy zdalni po prawie dwóch latach od pandemii COVID-19? Pracodawcy stają przed nowymi wyzwaniami związanymi z polityką korporacyjną dotyczącą używania marihuany. Osoby pracujące w domu używają marihuany w godzinach pracy. Ale czy to pomaga, czy szkodzi produktywności?

I jak Hawaje przeszły od pro-hemp do zakazu wszystkich produktów konopnych nadających się do palenia? Wszystko to i więcej w wiadomości z MarijuanaDoctors.com na 27 sierpnia 2021 roku.

(Canva)

New Jersey Marijuana News: Miasta mówiące "nie" dla rekreacyjnej trawki

Pacjenci w New Jersey korzystają z doskonałego programu medycznej marihuany. Lista kwalifikujących się schorzeń sprawia, że medyczna marihuana jest dostępna dla większej liczby pacjentów, którzy jej potrzebują. Po 1 lipca 2022 roku, pacjenci z kartą medyczną w NJ nie będą musieli płacić żadnych podatków od produktów, które kupują.

Wpływy z podatków, które zbiera każdy stan, pomagają finansować program medycznej marihuany - wszystkie aspekty, od weryfikacji i wydawania kart medycznych po szkolenie i wspieranie lekarzy kierujących. Program marihuany potrzebuje również funduszy na zarządzanie licencjami biznesowymi, przestrzeganie przepisów i ich egzekwowanie. Pieniądze te zazwyczaj pochodzą z wpływów podatkowych generowanych przez sprzedaż marihuany dla dorosłych (rekreacyjnej).

Tak więc, kiedy 70% miast i miasteczek w New Jersey mówi, że chce zrezygnować z rekreacyjnej marihuany, może to stworzyć nowy problem. We wszystkich zalegalizowanych stanach, gminy mają prawo do określenia, czy chcą, aby w ich społeczności powstały dyspensaria. I wydaje się, że większość miast i miasteczek jest w porządku z dyspensariami medycznymi. Ale nie chcą one widzieć sprzedaży rekreacyjnej na swoim podwórku, zgodnie z raportami NJ marihuana news.

MJBiz Daily donosi, że ponad 400 gmin nie zatwierdzi rekreacyjnej sprzedaży marihuany w swoich społecznościach. Edmund DeVeaux jest prezesem New Jersey CannabBusiness Association.

W wywiadzie dla USA Today powiedział, że ten sam problem pojawił się w Kalifornii i Kolorado po legalizacji dla dorosłych. Ale w końcu gminy zmieniły zdanie i przyjęły rekreacyjną sprzedaż marihuany. Ma to sens po tym, jak inne gminy zaczęły czerpać dodatkowe dochody z podatków. I cieszą się wzrostem zatrudnienia i zwiększoną turystyką wynikającą z rekreacyjnych sklepów z marihuaną.

(Canva)

Trawka w ciągu dnia pracy: Czy to pomaga w stresie pandemicznym?

Maria Antonina powiedziała: "Qu'ils mangent de la brioche", czyli "niech jedzą ciastka". Było to podczas wielkiego głodu w 1789 roku, gdy przeciętni obywatele cierpieli.

Dziś, podczas pandemii COVID-19, pracodawcy mogą być zmuszeni do przyjęcia podobnej polityki, aby poruszać się w "nowej normalności" biznesu. I "pozwól im palić trawkę" lub ryzykuj utratę produktywności, wzrost absencji i kosztów opieki zdrowotnej oraz utratę doświadczonych i utalentowanych pracowników.

Jak wiele osób z kartą medyczną, które pracują w domu, używa marihuany, aby radzić sobie ze stresem, lękiem i depresją związanymi z pandemią? Trudno powiedzieć. Ale niektóre badania sugerują, że liczba ta wynosi około 40%. Może to pomóc im w utrzymaniu produktywności, co stanowi nieoczekiwaną korzyść dla pracodawców. I wyzwanie, aby skłonić pracowników do powrotu do biura.

Przeczytaj: "

Szczera prawda: Stres pracowników, trawka i praca w domu".

Texas Marijuana News mówi, że pacjenci powinni się cieszyć z 1% THC

To nie jest wiadomość o marihuanie, której oczekiwali pacjenci w Teksasie. Ogromne rozszerzenie programu medycznej marihuany w Teksasie było rozczarowaniem dla każdego pacjenta z przewlekłymi problemami zdrowotnymi. Otoczony przez stany z dobrze prosperującymi programami medycznej marihuany, takie jak Oklahoma, Arkansas i Luizjana, Teksas ledwo kwalifikuje się do legalizacji marihuany.

W Teksasie nie ma kart medycznych. Twój lekarz może przepisać ci produkty zawierające THC. Ale tylko kapsułki, kapsułki lub nalewki. Żadnych kwiatów. Żadnej waporyzowanej marihuany. Lekarz wysyła receptę (taka sama metoda jak w przypadku wydawania leków), a pacjent odbiera swoją medyczną marihuanę w aptece.

1 września 2021 roku, to data, kiedy pacjenci z Teksasu powinni być podekscytowani. To właśnie wtedy maksymalny limit THC wzrośnie z 0,50% do 1%. Regulatorzy wydają się być dumni z postępu i oczekują fanfar związanych z podwyżką o 1/2%.

Pacjenci uważają, że wprowadzenie prawdziwego programu medycznej marihuany w Teksasie będzie miało ogromny wpływ na następne wybory. Z nadzieją na wprowadzenie bardziej postępowych ustawodawców do Izby Reprezentantów i Senatu Teksasu. Duża zmiana polityczna mogłaby przynieść pacjentom w Teksasie dostępny i odpowiedni program medycznej marihuany.

(Canva)

Twoja karta medyczna a poszukiwanie nowej pracy

Od samego początku, kiedy stany zaczęły legalizować medyczną marihuanę, pojawił się konflikt. Jeśli pacjenci posiadający kartę medyczną używali marihuany po godzinach pracy, ich testy na obecność marihuany były pozytywne. Albo w wyniku losowego testu na obecność narkotyków przeprowadzonego przez pracodawcę, albo jako wymóg testu przed zatrudnieniem.

Wraz ze wzrostem liczby Amerykanów posiadających kartę medyczną, wzrasta zapotrzebowanie na pracodawców, którzy nie przeprowadzają testów na obecność narkotyków. Duże firmy, takie jak Amazon, Apple, Google, Microsoft, Whole Foods, Starbucks, Petsmart i Target to tylko niektóre z korporacji, które zaprzestały losowego testowania na obecność narkotyków. A także testy narkotykowe przed zatrudnieniem.

Przeczytaj:

"Jak znaleźć firmę, która nie testuje na obecność marihuany".

Nowy zakaz palenia konopi na Hawajach: Czy Delta-8 była prawdziwym celem?

Jest wielki odwrót od Delta-8. Konopie są federalnie zalegalizowane. A Delta-8 THC jest produkowana z konopi. A ponieważ technicznie nie jest to marihuana, nie musisz mieć licencji na jej uprawę. Albo przetwarzać je i sprzedawać produkty Delta-8. Nie przez ten sam trudny proces licencjonowania, z którym borykają się operatorzy marihuany.

A konsumenci kochają Delta-8. Nazywana jest "marihuaną lajtową", ponieważ Delta-8 w formie drażetek lub papierosów zapewnia łagodny "haj", bez typowych efektów ubocznych marihuany, takich jak paranoja i okropne "munchies".

Według wiadomości na temat marihuany, wiele stanów już zakazało lub ograniczyło Delta-8. W 2020 i 2021 roku, Alaska, Arizona, Connecticut, Kentucky, Michigan, Utah, North Dakota, Washington i wiele innych stanów podjęło działania. I to wywołało debatę, czy Delta-8 to konopie czy marihuana?

Jednak zamiast debaty, Hawaje zakazały wszystkich produktów konopnych nadających się do palenia. Obejmuje to papierosy CBD, vapes i kwiaty kannabidiolu. Czy to była droga na skróty, aby poradzić sobie z rosnącym popytem i sprzedażą Delta-8 THC w stanie Aloha?

Przeczytaj: "Czy Hawaje zakazały palenia konopi, aby ograniczyć Delta-8?

Autor

Bartosz Guc

Dystrybutor oleju konopnego, Gdańsk

Zobacz również