Dobroczynne kwasy tłuszczowe omega 3, 6 w oleju z konopi

Olej z konopi w swoim składzie ma wiele pozytywnie działających na nasz organizm kwasów omega 3 oraz omega 6. Kwasy tłuszczowe nienasycone są niezbędne w naszym organizmie ale nie są przez nas syntezowane, dlatego trzeba je dostarczać z pożywieniem. Badania wskazują, że problem w dostarczaniu odpowiednich kwasów tłuszczowych leży w tym jaką mamy dietę. Jest to bardzo niekorzystne dla naszego organizmu, ponieważ nienasycone kwasy tłuszczowe mają wiele funkcji w naszym ustroju i mogą decydować o różnych procesach życiowych. - Są to składniki, które mają pozytywny wpływ na poziom zdrowego cholesterolu. Pomagają więc chronić nasze żyły oraz układ krążenia przed niebezpiecznymi chorobami.

Jeśli spożywa się kwasy tłuszczowe nienasycone można chronić serce przed zawałem. - jest to doskonały dodatek do pracy naszego mózgu oraz całego układu nerwowego. Szczególne znaczenie ma tutaj DHA, ponieważ jest to składnik, na którym buduje się nasza kora mózgowa. Uważa się, że substancja ta będzie niezbędne do tego, by ośrodek wzroku i koncentracji dobrze funkcjonował. - mogą odpowiadać za tworzenie się niektórych hormonów co jak się wydaje ma znaczenie dla pracy naszego organizmu. - jeśli będzie się regularnie spożywać taki olej można oczekiwać, że po kilku tygodniach poprawi się nasza skóra a po kilku miesiącach będzie można oczekiwać, że nasze włosy oraz paznokcie staną się silniejsze. - może działać pozytywnie na łagodzenie stanów zapalnych jakie niekiedy rozwijają się w stawach oraz kręgosłupie.

Kwasy omega 3 działają przeciwzapalnie i mogą łagodzić również objawy związane z reumatyzmem - mimo, że należą do kwasów tłuszczowych to osoby odchudzające nie powinny się ich obawiać, a wręcz przeciwnie powinni starać się o ich przyjmowanie regularnie. Regulują bowiem stężenie glukozy we krwi i działają pozytywnie na spalanie tłuszczów złych dla naszego organizmu. Nie mają one zdolności odkładania się w komórkach tłuszczowych. - regularnie przyjmowanie poprawiają odporność organizmu na wirusy oraz bakterie

Autor

Daria Mąk

Lekarz onkolog, Warszawa

Zobacz również