Podróżowanie z kartą medyczną: Jak pacjenci wpadają w kłopoty

Podróżowanie z kartą medyczną: Jak pacjenci wpadają w kłopoty

Posted by Lori Ann Reese on 11/24/2021 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna recenzowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Niektórzy ludzie są zaskoczeni, aby dowiedzieć się, że nadal można być oskarżony o posiadanie. To prawda. Nawet jeśli posiadasz kartę medyczną, istnieje wiele scenariuszy, w których możesz zostać aresztowany. A wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ryzyka.

Po pierwsze, w momencie, gdy wyjdziesz poza granice swojego stanu, prawa, które chronią twoje prawo do używania medycznej marihuany, przestają obowiązywać. Zostały one stworzone przez twój stan i obowiązują tylko w stanie, w którym mieszkasz. Tak więc, kiedy podróżujesz do nowego miejsca w Ameryce, nie jesteś automatycznie bezpieczny, aby kupić, używać lub posiadać marihuanę. Na przykład, jeśli odwiedzasz stan, w którym zalegalizowano jedynie marihuanę o niskiej zawartości THC lub kannabidiolu, będziesz miał kłopoty. Posiadanie nawet niewielkich ilości marihuany w stanach, które mają surowe, nadmiernie prohibicyjne prawo, może oznaczać zarzuty karne.

Niektóre stany mają umowy o wzajemności. I prawa, które chronią posiadaczy kart medycznych, którzy przyjeżdżają z innego stanu. Ale w większości przypadków, przepisy dotyczą osób, które mieszkają w danym stanie. Odwiedziny w miejscu, gdzie medyczna marihuana jest legalna, nie chronią cię automatycznie.

Legalna ochrona w domu dzięki Twojej karcie medycznej marihuany

Kiedy złożyłeś wniosek o zarejestrowanie się jako pacjent z kartą medyczną, twoje zabezpieczenia zaczęły się w momencie, kiedy zostałeś zatwierdzony. Na przykład, prawo do nie bycia aresztowanym za używanie marihuany w domu. W niektórych stanach, posiadanie karty medycznej daje ci prawa, których nie mają inni ludzie. Na przykład uprawianie marihuany w domu do celów leczniczych, co jest bardzo dużym przywilejem, jeśli o to pytasz. Albo możliwość otrzymania medycznej marihuany z dostawą do domu. Bezpieczna usługa jest świadczona przez dyspensery w stanach, które na to pozwalają.

Niektóre stany wymagają od pacjentów wyznaczenia jednej poradni, z której będą korzystać. Inne nie mają takiego wymogu. Prawo dotyczące medycznej marihuany może wymagać, aby apteka śledziła, ile marihuany kupujesz. Inne stany stosują system honorowy (i surowe prawo dotyczące posiadania), aby kontrolować maksymalne ilości.

Jak pacjenci z kartą medyczną wpadają w kłopoty prawne

Jeśli podróżujesz po swoim stanie, ale nie przekraczasz linii państwowej, twoje prawa jako pacjenta z medyczną marihuaną są chronione. Ale nawet na własnym podwórku, nadal możesz wpaść w kłopoty, zwłaszcza jeśli nie jesteś świadomy granic ochrony prawnej.

1. Gdzie możesz palić lub używać marihuany

Wiele społeczności zabrania używania marihuany w miejscach publicznych. Palenie marihuany jest zabronione wszędzie, podobnie jak używanie tytoniu. Upewnij się, że nie jesteś w pobliżu szkoły, szkoły prywatnej, przedszkola, gimnazjum lub liceum. Nigdy nie noś ani nie używaj produktów z konopi na terenie obiektów federalnych. Oznacza to wszelkie miejsca, takie jak poczta, parki narodowe, a nawet wiele komercyjnych lotnisk. Teren federalny oznacza, że prawo federalne jest nadrzędne w stosunku do prawa stanowego. A marihuana jest nadal nielegalna, według federalnych.

Posiadanie marihuany na terenie federalnym jest przestępstwem. A kiedy przekraczasz granicę stanu, możesz podróżować po federalnej autostradzie lub drodze, co również stanowi (zgadłeś) problem, jeśli posiadasz medyczną marihuanę w swoim pojeździe.

2. Jak dużo marihuany możesz kupić lub posiadać

Przyjeżdżasz do miejsca docelowego i widzisz, że lokalny punkt sprzedaży ma promocję BOGO. Tak, kup jeden, dostaniesz jeden gratis (lub przecenione zioło) jest trudne do przejścia. Masz swoją kartę medyczną. Czy to naprawdę ma znaczenie, ile marihuany masz przy sobie?

Tak. Ma. I jest to jeden z najczęstszych sposobów, w jaki posiadacze kart medycznych wpadają w kłopoty prawne. Co jest jeszcze bardziej niebezpieczne, to fakt, że niektóre stany mają ograniczenia wagowe dotyczące THC. Tak więc, limity posiadania nie mogą być po prostu mierzone w gramach lub uncjach. A to magiczne brownie o podwójnej grubości, które kupiłeś w sklepie? Niebezpieczeństwo.

Bądź świadomy swojego limitu (i nie przekraczaj go) w domu i podczas wizyty w innym stanie. Ilość lub waga objętościowa dostaniesz bilet (i konfiskatę Twojego MMJ) szybciej niż możesz powiedzieć bananowy orzech bud cake.

3. Komu dajesz marihuanę

W niektórych stanach, jeśli posiadasz kartę medyczną, możesz podarować niewielką porcję marihuany. Prezent jest zazwyczaj wielkości pojedynczego jointa. Prawo do podarowania innej osobie dorosłej marihuany jest prawnie chronione.

Tak długo, jak dana osoba jest pełnoletnia. W większości stanów pełnoletność wynosi osiemnaście (18) lat. Ale są stany, w których ktoś nadal jest nieletni, dopóki nie ukończy dziewiętnastu (19) lat. Jeśli zdarzy Ci się przypadkowo podarować marihuanę osobie nieletniej, będziesz potrzebował dobrego prawnika. Kary za dystrybucję nawet niewielkich ilości dla dzieci są surowe.

Znasz tę grę w "puff-puff-pass"? Jeśli zdarzy Ci się podać komuś niepełnoletniemu, to również liczy się jako dostarczenie marihuany osobie niepełnoletniej - zachowaj szczególną ostrożność.

4. Moc Twojej medycznej marihuany

Państwa, które zalegalizowały również marihuanę do użytku dorosłego (rekreacyjnego), zalegalizowały ekstrakty. Są to skoncentrowane produkty z konopi, takie jak wosk, miód czy shatter. Koncentraty mają najwyższy poziom THC, ponieważ, cóż, są skoncentrowane.

Stan, do którego się udajesz, może mieć ustalony maksymalny limit zawartości THC. Niektóre stany proponują obowiązkowy limit 15% THC. Inne stany mają limit 30% THC. Jednakże, skoncentrowana marihuana może mieć moc 45% THC.

Jeśli jesteś w jurysdykcji z koncentratami o niskiej zawartości THC lub bez THC, sprawy mogą stać się prawnie przerażające. Najwyższe kary prawne są zarezerwowane dla wytworzonych produktów z marihuany. Oznacza to koncentraty, edibles, a nawet olej vape.

5. Rodzaj marihuany, której używasz

Czy wiesz, że niektóre stany zezwalają na stosowanie kannabidiolu (CBD) klasy klinicznej tylko zatwierdzonym pacjentom? Jeśli podróżujesz z kartą medyczną do miejsca z zakazem palenia, nie będziesz w ogóle chroniony. Łamiesz prawo. Niektóre stany nie zalegalizowały jedzenia na wynos. To może cię zaskoczyć, kiedy odwiedzisz punkt sprzedaży. Czekaj! Co? Nie ma tam w sprzedaży marihuany? A co, jeśli to jedyny rodzaj marihuany, który dobrze na ciebie działa?

W lokalnej przychodni dowiesz się, jakie produkty są dozwolone. I które produkty z konopi są również zakazane. Jeśli kupisz medyczną marihuanę tylko w dyspensariacie po przyjeździe, nie możesz mieć problemów. Nie sprzedadzą ci niczego, co nie jest legalne w użyciu. Ponownie, po prostu uważaj na ilość, którą kupujesz.

Czy inne stany zaakceptują moją kartę medyczną?

Ustawodawcy wiedzą, że Amerykanie lubią podróżować. Rozumieją też, że pacjenci polegają na medycznej marihuanie w celu łagodzenia objawów. Tak więc, aby ułatwić podróżowanie z kartą medyczną, stany stworzyły wzajemne umowy między sobą.

Niektóre stany (nie wszystkie) po prostu uznają kartę medyczną spoza stanu. Pod warunkiem, że nie straciła ona ważności i że pacjent posiada inny rodzaj ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem. W celu zakupu medycznej marihuany będziesz musiał przedstawić oba dokumenty w punkcie sprzedaży. Inne stany wymagają, abyś złożył wniosek i zarejestrował się jako tymczasowy gość. Na przykład, w Oklahomie, pacjenci odwiedzający mogą ubiegać się o kartę medyczną na trzydzieści (30) dni. Możesz złożyć wniosek z wyprzedzeniem, aby mieć zaświadczenie na czas wizyty. Dzięki temu turyści w Oklahomie mogą być obsługiwani przez lokalne dyspensaria medyczne.

Wzajemne umowy między stanami mogą ulec zmianie. Tak więc, najlepiej jest odwiedzić stronę internetową władz medycznych marihuany przed podróżą z kartą medyczną. Zadzwoń do nich i dowiedz się o przepisach (limity posiadania, itp.) oraz o wszelkich innych ograniczeniach. Rób wspomnienia (nie kaucję) podczas sezonu wakacyjnego. Bądź na bieżąco z przepisami dotyczącymi medycznej marihuany w kraju i w miejscu, do którego podróżujesz.

Zdjęcia: Canva | Deposit Photos

Autor

Bartosz Guc

Dystrybutor oleju konopnego, Gdańsk

Zobacz również