NJ zezwala na stosowanie wkładów Vape

NJ zatwierdza kartridże Vape

Posted by Marihuana Doctors on 10/01/2018 in Aktualności i aktualizacje

Aktualizacja z 5 stycznia 2020 r. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

We wrześniu 2018 roku Departament Zdrowia stanu New Jersey zatwierdził wkłady vape i olejki jako legalne formy medycznej marihuany. Zmiana ta była częścią proponowanych przepisów dotyczących programu marihuany leczniczej.

Chociaż Departament Zdrowia nie sfinalizował technicznie przepisów w tym czasie, zezwolił na tę zmianę z wyprzedzeniem. Jedno z alternatywnych centrów leczenia - w niektórych innych stanach nazywane również dyspensariami - szybko uzyskało pozwolenie na sprzedaż nabojów, a kolejne jest w trakcie rozpatrywania. Dzięki tej aktualizacji pacjenci w New Jersey mają teraz do dyspozycji kolejną legalną opcję opieki.

Jakie korzyści odnoszą pacjenci z legalnych wkładów?

Legalizacja kartridży vape w New Jersey daje pacjentom zdrowszą opcję inhalacji niż palenie. Palenie marihuany nie wiąże się z tyloma zagrożeniami, co palenie tytoniu. Firmy produkujące wyroby tytoniowe dodają szkodliwe substancje chemiczne do papierosów i cygar. Tymczasem kwiaty i prerolowane jointy nie zawierają żadnych dodatkowych składników.

Palenie marihuany wiąże się jednak z wdychaniem substancji drażniących, które wytwarza każdy dym. Pacjenci z chorobami płuc, takimi jak astma, często nie mogą w ogóle palić. Tymczasem wapowanie, jeśli jest wykonywane prawidłowo, nie wytwarza dymu.

Przed tą aktualizacją pacjenci mogli waporyzować kwiaty marihuany, ale wkłady do waporyzatorów stanowią bardziej dostępną opcję. Vaporizery wykorzystujące kwiatki często wymagają dodatkowych czynności i mogą powodować zwęglenia, jeśli są używane w niewłaściwy sposób. Tymczasem wkłady do waporyzatorów są przeznaczone wyłącznie do waporyzacji. Pasują one do wielu modeli waporyzatorów w przystępnej cenie, które nie mogą używać kwiatów marihuany. Jeśli pacjent jest niepełnosprawny, co przeszkadza mu w wykonywaniu drobnych czynności motorycznych, może włożyć wkład bezpośrednio, bez konieczności manipulowania mniejszymi częściami.

Jakie miejsce zajmują wkłady do inhalatorów w ogólnej ofercie dla pacjentów z NJ?

Przed wprowadzeniem kartridżów, New Jersey zezwalało na sprzedaż czterech rodzajów leków. Pacjenci mogli kupować suszone kwiaty, pastylki doustne lub środki do stosowania miejscowego. Opiekunowie mogą kupować dla niepełnoletnich pacjentów narkotyki. Kwiatów można używać do różnych celów, ale większość metod poza paleniem wymaga dodatkowego wysiłku.

Pastylki wchodzą pod język i trafiają bezpośrednio do krwiobiegu, ale potrzebują około 15 do 30 minut, aby przynieść ulgę. Środki stosowane miejscowo potrzebują mniej więcej tyle samo czasu, aby zacząć działać i oddziaływać na określony obszar. Dozowniki przynoszą ulgę w nieprzewidywalnym czasie, który różni się w zależności od pacjenta.

Innymi słowy, jedynym sposobem na uzyskanie szybkiej ulgi jest inhalacja. Palenie zmniejsza objawy w ciągu 5 do 10 minut, co pozwala oszczędzić czas pacjentom, u których objawy pojawiają się nagle i w dużym nasileniu. Jednak z powodów, o których wspomnieliśmy wcześniej, dla niektórych osób było to niewykonalne. Waporyzacja przynosi ulgę tak samo szybko jak palenie, ale w mniej drażniącej formie.

Szybko rozwijające się przepisy dotyczące konopi indyjskich w New Jersey

Dzięki nowemu przywództwu rok 2018 jest obiecujący dla potrzebujących pacjentów z New Jersey. Gubernator Phil Murphy objął urząd i podjął natychmiastowe działania w celu ulepszenia programu medycznej marihuany. Gubernator Jon Corzine podpisał ustawę o programie medycznej marihuany w New Jersey w 2010 roku. Następnie jego miejsce zajął Chris Christie.

Christie zrobił wszystko, co w jego mocy, aby zahamować rozwój programu. W rezultacie w stanie uczestniczyło w nim zaledwie 15 000 pacjentów. Dla porównania, w podobnym pod względem wielkości stanie Michigan było ponad 200 tys. pacjentów.

Choć gubernator Murphy ma jeszcze wiele do naprawienia, w 2018 roku poczynił duże postępy. W styczniu program liczył 16 000 pacjentów, a do września liczba ta wzrosła niemal dwukrotnie, do 32 000. W tym roku władze wprowadziły wiele ulepszeń, które pozwoliły na rozkwit programu, w tym:

    dodanie sześciu kolejnych poradni Nowe schorzenia kwalifikujące się do programu - stany lękowe, migreny, bóle mięśniowo-szkieletowe, bóle trzewne i zespół Tourette'a Kampanie uświadamiające społeczeństwo Wykłady w ramach wielkich rund w szkołach medycznych Mobilna rejestracja programu Obniżone opłaty rejestracyjne Nowe lokalizacje satelitarne poradni Zwiększone limity posiadania dla pacjentów Do dwóch głównych opiekunów zamiast jednego

Gubernator Murphy i jego administracja planują dodać jeszcze więcej korzyści w przyszłości, kiedy sfinalizują proponowane przepisy.

Proponowane przepisy Departamentu Zdrowia NJ dotyczące medycznej marihuany

Departament Zdrowia New Jersey opublikował 18 czerwca 2018 r. listę proponowanych przepisów dotyczących stanowego programu medycznej marihuany. Podjęto już działania w sprawie niektórych z tych przepisów, w tym kilku wymienionych w poprzedniej części. Inne pozycje działań dotyczą zmiany procesów dla niektórych części programu. Te aktualizacje obejmują usprawnienie rejestracji lekarzy i zatwierdzanie nowych warunków. Przyszłe zmiany ustawowe mogą obejmować:

    Dopalacze dla pacjentów w każdym wieku Rejestracja w więcej niż jednej poradni Brak wymogu wypróbowania najpierw innych metod leczenia Nieograniczone dostawy leków dla pacjentów hospicjów Zezwolenie na produkcję leków przez ośrodki leczenia alternatywnego

Departament Zdrowia New Jersey chce również zbadać następujące możliwości:

    Dostawa do domu Testy przeprowadzane przez certyfikowane laboratoria, a nie przez sam Departament Zdrowia Program edukacyjny dla dostawców usług medycznych Zniesienie podatku od sprzedaży leków na bazie konopi indyjskich Uproszczona aplikacja do centrum leczenia alternatywnego

Czy w New Jersey wkrótce pojawi się rekreacyjna marihuana?

Po zapoznaniu się z tymi zmianami można się zastanawiać, czy rząd ma plany dotyczące rekreacyjnej marihuany. Okazuje się, że legalizacja marihuany rekreacyjnej jest w planach, ale nie wiemy, jak szybko zostanie wprowadzona w życie. Przedstawiciele władz stanowych mają różne opinie na temat potencjalnej daty legalizacji. Przewodniczący Senatu Stanowego uważa, że legalna marihuana rekreacyjna mogłaby zostać wprowadzona do końca września.

Jednak niektórzy urzędnicy, w tym gubernator Murphy, nie zgadzają się na proponowany obecnie 10-procentowy podatek. Prawodawcy z New Jersey będą musieli jeszcze przedyskutować tę kwestię, zanim podpiszą ustawę.

W międzyczasie należy utrzymać członkostwo w programie medycznej marihuany. Nawet jeśli legalizacja marihuany rekreacyjnej nastąpi wkrótce, na rozpoczęcie sprzedaży możesz czekać miesiącami. Większość stanów, w których legalna jest marihuana rekreacyjna, daje też pacjentom korzystającym z medycznej marihuany dodatkowe korzyści. Ale bądź pewien, że obecny rząd stanowy chce, aby marihuana była bardziej dostępna dla wszystkich.

Bądź na bieżąco z MarijuanaDoctors.com

Świat medycznej marihuany zmienia się każdego dnia, a my chcemy pomóc ci za tym nadążyć. Na MarijuanaDoctors.com oferujemy wiele łatwych sposobów, aby otrzymywać najnowsze informacje na temat medycznej marihuany na całym świecie. Śledź nas na Facebooku, Twitterze lub Instagramie, aby zobaczyć więcej wiadomości i porad w swoich kanałach mediów społecznościowych. Następnie zapisz się do naszego comiesięcznego biuletynu e-mail, aby otrzymywać zaufane informacje prosto do swojej skrzynki pocztowej.

Autor

Wioletta Bąk

Farmaceutka, Bytom

Zobacz również