5 rzeczy, które musisz wiedzieć o leczeniu doustnymi środkami leczniczymi

5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o leczeniu za pomocą preparatów Edibles

Posted by Marihuana Doctors on 03/11/2016 in Konsumpcja

Zaktualizowano 4 stycznia 2020 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Marihuanowe środki spożywcze, zwane też "medibles", to apetyczny i smaczny sposób na leczenie, ale ze względu na to, jak bardzo są pyszne, wiele osób jest skłonnych zjeść ich więcej niż powinno. Ponieważ wielu początkujących decyduje się na używanie narkotyków, większość z nich nie jest pewna, ile lub jak mało ich jeść. Szczególnie biorąc pod uwagę brak standaryzacji w branży "edibles" - jednak w miarę jak legalizacja będzie się rozwijać i stanie się normą, branża "edibles" zrzuci swój dziecinny wizerunek na rzecz bardziej uregulowanej i wprowadzonej na rynek reprezentacji, która będzie obejmować środki ostrożności i kontrolę jakości, dzięki czemu dozowanie będzie łatwiejsze i bardziej intuicyjne niż kiedykolwiek wcześniej.

Do tego czasu, oto "5 rzeczy, które musisz wiedzieć o zażywaniu marihuany".

Kupuj roślinki Edibles

Przeczytaj uważnie wytyczne dotyczące dawkowania na opakowaniu

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi dawkowania w Kolorado, standardową dawką jest 10 miligramów, chociaż produkty 5-miligramowe są zalecane dla osób początkujących oraz tych z wrażliwą lub niską tolerancją na konopie. Zwracaj też uwagę na ilość przypadającą na porcję - na przykład w paczce kwaśnych gumisiów lub arbuzowych tartaletek każdy kawałek zawiera 10 miligramów, a nie wszystkie kawałki razem 10 miligramów. Dlatego łatwo jest przypadkowo spożyć więcej, niż się powinno, zwłaszcza gdy mówimy o tabliczce czekolady, w której dawkę stanowią poszczególne kawałki, a nie cała tabliczka.

Weź pod uwagę swoją tolerancję

Nowicjuszom i osobom, które nie używały marihuany od jakiegoś czasu, zaleca się rozpoczęcie od mniejszej dawki niż przewidziana, co pomoże ci ocenić swoją tolerancję. Jeśli po pewnym czasie poczujesz, że potrzebujesz więcej, stopniowo zwiększaj dawkę, zachowując początkową ostrożność, aby nie przesadzić - zawsze możesz zjeść więcej, ale jeśli zjadłeś za dużo, będziesz musiał to odczekać. Jeśli jednak okaże się, że zjadłeś za dużo w stosunku do swojej obecnej tolerancji, nie wpadaj w panikę, weź kilka głębokich oddechów i połóż się w wygodnym miejscu, zamknij oczy i pozwól swojemu ciału odpłynąć w głęboki sen - a kiedy się obudzisz, poczujesz się odświeżony jak noworodek.

Jedz powoli, możesz zjeść więcej - nie mniej

Ponownie należy podkreślić fakt, że zawsze można jeść więcej - NIE MNIEJ! Zrozumiałe jest, że biorąc pod uwagę ich smakowitość, można mieć skłonność do nadmiernego objadania się. Ważne jest jednak, aby nie traktować ich jako "przysmaku" i szanować lek. Dobrym sposobem na kontrolowanie siebie, jeśli brakuje ci siły woli, jest trzymanie pod ręką batonika bez lekarstwa, aby zaspokoić diabelski głód słodkości. Trudno dokładnie określić, kiedy jadalny produkt będzie skuteczny u każdej osoby, ponieważ czas ten różni się w zależności od zawartości tłuszczu w organizmie i metabolizmu - może to trwać 30 minut, a może półtorej godziny. Weź to pod uwagę przed spożyciem drugiej dawki.

Zwracaj uwagę na zawartość żołądka

Przed przyjęciem pierwszej dawki pamiętaj o tym, co zjadłeś i wypiłeś w godzinach poprzedzających przyjęcie dawki. Pusty żołądek sprzyja szybszej reakcji organizmu - osoby rozpoczynające przygodę z narkotykami mogą rozważyć zmniejszenie dawki.

Znajdź spokojne, relaksujące miejsce

Efekty działania dopalaczy są najbardziej doceniane i odczuwalne w wygodnym i relaksującym otoczeniu. Nowicjusze mogą poprosić przyjaciela lub osobę towarzyszącą o monitorowanie ich pierwszego razu - w ten sposób mogą oni pomóc w monitorowaniu dawki i upewnić się, że przypadkowo nie przesadzisz, a także być pod ręką, aby pomóc w razie wystąpienia jakiegokolwiek dyskomfortu.

Sklep z używkami

Autor

Wioletta Bąk

Farmaceutka, Bytom

Zobacz również