Legalna trawka może oznaczać 'wyższy' wzrost gospodarek państwowych

Legalna trawka może oznaczać "wyższy" wzrost gospodarek państwowych

Posted by Lori Ann Reese on 08/19/2021 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Stany Zjednoczone stoją w obliczu ciekawego problemu. Podczas gdy my zmagamy się z konsekwencjami kryzysu zdrowotnego COVID-19 i jego wpływem na naszą gospodarkę, pojawia się inny problem. Liczba ludności w Stanach Zjednoczonych w rzeczywistości spada. Legalna trawka może być czynnikiem, który wpływa na migrację Amerykanów do innych stanów.

Istnieją cztery główne segmenty populacji w Stanach Zjednoczonych. I w oparciu o dane z 2019 roku, oto szacowana liczba Amerykanów, którzy należą do każdej grupy wiekowej:

 • Baby Boomers (urodzeni w latach 1946-1964) 73 miliony
 • Pokolenie X (ur. 1965-1980) 65,2 mln
 • Milenialsi (urodzeni w latach 1981-1996) 72,1 mln
 • Pokolenie Z (urodzeni w latach 1997-2012) 68 milionów

Czy jesteś zaskoczony, aby dowiedzieć się, że populacja dla każdego pokolenia w Stanach Zjednoczonych jest prawie równa? Wiele osób zakłada, że jest więcej Baby Boomers, ale tak nie jest. A kiedy naukowcy przyglądają się problemowi opóźnionego wzrostu populacji, szukają przyczyn spadku liczby urodzeń.

Ogólnie rzecz biorąc, wzrost populacji Stanów Zjednoczonych znacznie spowolnił. Według U.S. Census Bureau, kraj nie widział tak opóźnionego wzrostu populacji od czasów Wielkiego Kryzysu. Yikes!

Co zaskakujące, spośród wszystkich stanów w Ameryce, jest kilka, które wykazują niedawny wzrost populacji. I jeśli jeszcze nie zgadliście, są to stany, które zalegalizowały używanie marihuany przez osoby dorosłe. Gdzie dorośli powyżej 21 roku życia mogą legalnie kupować, posiadać i używać marihuany.

Stany, które widzą więcej osób przeprowadzających się z innych stanów to te, które zalegalizowały używanie marihuany przez dorosłych. Istnieją społeczne i ekonomiczne czynniki, które zbiegają się z legalizacją marihuany, a które mogą wspierać wzrost populacji.

(Canva)

Stany z restrykcyjnymi przepisami i programami dotyczącymi marihuany mogą szybko stracić mieszkańców

Pierwszą kwestią jest to, czy mieszkasz w stanie, który zalegalizował marihuanę, czy nie. Jeśli jesteś pacjentem z jedną lub wieloma przewlekłymi dolegliwościami zdrowotnymi, możesz chcieć mieć możliwość korzystania z medycznej marihuany. Niektóre rodzaje objawów mogą być odporne na leki na receptę. A w innych przypadkach, leki przepisywane w leczeniu chorób przewlekłych mogą mieć nieprzyjemne skutki uboczne.

Wielu pacjentów wie, że odnoszą korzyści z używania marihuany do zwalczania objawów. Ale niektórzy ludzie mogą mieszkać w stanie, w którym medyczna marihuana jest zalegalizowana, ale mocno ograniczona. Na przykład, przewlekły ból może nie być stanem zdrowia kwalifikującym do legalnej marihuany. Niektóre stany zezwalają na dostęp do marihuany tylko pacjentom znajdującym się pod koniec życia lub pod opieką hospicjum. Tylko osoby cierpiące na choroby terminalne.

Podczas gdy niektóre stany mają bardzo restrykcyjny program medycznej marihuany, inne mają program Low-THC. Wiele stanów, które zalegalizowały medyczną marihuanę, zezwala na prowadzenie detalicznych punktów sprzedaży. Pacjenci posiadający kartę medyczną mogą wejść do środka i kupić różne rodzaje produktów o różnych mocach. Pacjent otrzymuje wskazówki od lekarza i doświadczonego personelu dyspensarium.

Ale w niektórych stanach nie ma detalicznych dyspensariów. Nie ma też szerokich kategorii produktów, z których pacjenci mogliby wybierać. W Teksasie, na przykład, pacjentom nie wydaje się karty medycznej. Ale można im przepisać marihuanę w maksymalnej dawce 1% mocy, w formie nalewki (kropli) lub kapsułek. I to wszystko.

Stany, które odnotowują dużą liczbę wyjazdów

Tak wiele osób przeprowadza się do Teksasu, że stan ten czuje się całkiem dobrze, jeśli chodzi o perspektywy gospodarcze i społeczne. Jednak w raporcie Texas Relocation Report z 2021 r. stwierdzono, że podczas gdy do Teksasu przeprowadziło się aż 582 tys. osób (głównie z Kalifornii), kolejne 471 tys. mieszkańców wyprowadziło się. I to do innych stanów.

W ostatnim roku Teksas odnotował jedynie przyrost netto 100 000 mieszkańców. A to może być spowodowane tym, że stanowa wersja legalnej trawki (w porównaniu do innych stanów) jest nieadekwatna do potrzeb pacjentów.

Teksańczycy wyprowadzający się ze stanu, zgodnie z danymi z Texas Realtors, celowali w osiem stanów. Teksańczycy przeprowadzali się do Kalifornii, Kolorado, Oklahomy, Georgii, Luizjany, Waszyngtonu i Arizony. Z wyjątkiem Georgii, wymienione stany mają korzystne i elastyczne programy dotyczące medycznej marihuany.

Pierwsza dziesiątka stanów pod względem migracji wyjazdowej (mieszkańcy wyprowadzający się) w 2020 roku to:

 • Nowy Jork (66,4 proc.)
 • Illinois (62,5 proc.)
 • New Jersey (60,6 proc.)
 • Luizjana (60,1 proc.)
 • Zachodnia Wirginia (59,8 proc.)
 • Nebraska (58.3 procent)
 • Minnesota (57.9 procent)
 • Indiana (57,8 proc.)
 • Kalifornia (57.1 procent)
 • Iowa (56.1 procent)

Źródło internetowe 2021: 2020 Atlas Van Lines Migrations Patterns Study

Pandemia COVID-19 wstrząsnęła wieloma sprawami i czynnikami społeczno-ekonomicznymi. Zmieniły się perspektywy, wraz z poważną zmianą na rynku pracy. Praca w domu jest obecnie normą dla każdego profesjonalisty, którego rola może być wykonywana zdalnie.

Innym czynnikiem jest to, że praca w domu pozwala Amerykanom żyć gdziekolwiek chcą. Mogą przenieść się z drogich ośrodków miejskich do miast (i stanów) o niższych podatkach i ogólnych kosztach utrzymania. I lepszymi przepisami dotyczącymi medycznej marihuany lub marihuany dla dorosłych.

(Deposit Photos)

Wolność wyboru dla medycyny alternatywnej: Pacjenci mogą przenosić się do stanów z lepszymi programami MMJ

Od maja 2021 roku, siedemnaście (17) stanów, które zalegalizowały trawkę do użytku dorosłego (rekreacyjnego) wykazało największy wzrost populacji. W stanach z zalegalizowaną trawką rodzi się więcej dzieci. Całkiem sporo, według badań Uniwersytetu Connecticut z 2019 roku.

Możemy się domyślać, że ludzie, którzy mają dostęp do legalnej trawki, są bardziej zrelaksowani. Miłosne? Mniej przygnębieni i lepiej radzą sobie z objawami zdrowia psychicznego i przewlekłego bólu? Wtedy wzrost liczby nowych narodzin miałby sens. Szczęśliwi ludzie rodzą więcej dzieci. A zalegalizowana marihuana sprawia, że ludzie są bardzo szczęśliwi.

Jeśli mieszkasz w stanie bez legalnej trawki, to są rzeczy, o których myślisz. Może to być powód, dla którego stany, które zalegalizowały rekreacyjną trawkę, odnotowują wzrost populacji. Kto chce żyć w stanie, w którym można iść do więzienia za palenie jointa lub pakowanie miski? Niewiele osób. Dlatego też, kiedy rozważa się korzyści ekonomiczne wynikające z wprowadzenia prawa dotyczącego marihuany, te punkty powinny być częścią dyskusji.

Gwałtowny wzrost liczby miejsc pracy w stanach z rozwijającym się przemysłem marihuanowym

Kiedy marihuana medyczna i rekreacyjna (do użytku dorosłych) zostaje zalegalizowana w danym stanie, oznacza to miejsca pracy. Pojawiają się nowe możliwości zatrudnienia. Przynosi to również korzyści innym sektorom, takim jak nieruchomości, handel detaliczny, budownictwo mieszkaniowe i inne.

Legalizacja marihuany oznacza duży pozytywny impuls ekonomiczny. W lutym 2021 roku Leafly® opublikowało piąty doroczny "Raport o miejscach pracy w przemyśle konopi". Raport (we współpracy z Whitney Economics) wykazał, że zalegalizowana marihuana stworzyła 321 000 pełnoetatowych miejsc pracy w trzydziestu siedmiu (37) stanach. W samym 2020 roku powstało 77 300 nowych miejsc pracy, co stanowiło rekordowy wzrost o 32% w skali roku.

Leafly porównało również tworzenie nowych miejsc pracy w sektorze konopi indyjskich do innych głównych branż. Dane pokazują, że wzrost liczby miejsc pracy w sektorze konopi w całym kraju wyprzedza inne znaczące zawody. Na przykład, w 2020 roku w Stanach Zjednoczonych powstanie więcej miejsc pracy związanych z marihuaną niż dla dentystów, pilotów samolotów i inżynierów, ratowników medycznych i sanitariuszy oraz inżynierów elektrycznych.

Wskaźniki przestępczości w stanach z zalegalizowaną marihuaną pozostają niezmienione

Wzrost liczby ludności. Tworzenie miejsc pracy i wzrost zatrudnienia. Efekty uboczne legalnej trawki wydają się przeważać nad wszelkimi szkodami. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że stany, które tworzą programy przystosowane do medycznej i dorosłej marihuany, odnotowują również spadek zorganizowanej przestępczości narkotykowej. Przynajmniej w niektórych stanach.

W "Efekt legalizacji marihuany w stanach: 2021 Update", stany takie jak Main i Nevada odnotowały spadek wskaźników przestępczości odpowiednio o 90 i 178 na 100,000. Krajowe statystyki wykazują, że wskaźniki przestępczości w skali kraju nie wzrastają ani nie spadają znacząco po legalizacji. Ale pozostają niezmienione, obalając jeden z wielkich argumentów i obaw antylegalizacyjnych.

Autor

Daria Mąk

Lekarz onkolog, Warszawa

Zobacz również