Uprawiaj pionowo! Niesamowite żywe ściany z chwastów

Rośnij w pionie! Mind-Blowing Living Walls of Weed

Opublikowany przez Lori Ann Reese na 03/28/2021 w Home-Grow

Zaktualizowano 25 czerwca 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Widziałeś jedną domową platformę wzrostu, widziałeś je wszystkie, prawda? Cóż, co działa dla większości roślin wewnętrznych będzie również pracować dla konopi. Z niewielkim podrasowaniem techniki i kontroli środowiskowych, można stworzyć własną "ścianę ziół" lub żywe ściany z liczbą dorosłych roślin i sadzonek dozwolonych przez lokalne prawo państwowe.

Niektóre stany pozwalają tylko posiadaczom kart medycznych na uprawę marihuany w domu. Inne stany zezwalają na uprawę dorosłym (rekreacyjnym) mieszkańcom. I każdy stan ma ograniczenia określające dokładną liczbę sadzonek i dorosłych roślin, które można uprawiać w domu.

Istnieje trzydzieści sześć stanów, które zalegalizowały medyczną marihuanę. Jednak tylko 18 stanów (w momencie pisania tego tekstu) zalegalizowało domową produkcję marihuany. Stany, które zezwalają pacjentom (lub dorosłym użytkownikom) na uprawę domową to:

- Alaska

- Arizona

- Kalifornia

- Hawaje

- Maine

- Massachusetts

- Michigan

- Missouri

- Montana

- Nevada

- Nowy Meksyk

- Oklahoma

- Oregon

- Rhode Island

- Vermont

- Waszyngton

- Dystrykt Kolumbii (D.C.)

Stan Michigan zezwala osobom powyżej 21 roku życia na uprawę do dwunastu (12) roślin. Opiekunowie w Michigan mogą również uprawiać do pięciu roślin dla pacjenta, którym się opiekują. Opiekunowie pacjentów z kartą medyczną w Michigan mogą uprawiać do sześćdziesięciu (6) roślin konopi indyjskich, aby zapewnić opiekę maksymalnie pięciu zarejestrowanym pacjentom.

Photo Credit: rbspace | Deposit Photos

Dlaczego ludzie wolą uprawiać marihuanę w domu?

Nie wszyscy palą lub używają marihuany dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Ale ci, którzy to robią, wiedzą, że w idealnej sytuacji można zaoszczędzić dużo pieniędzy i wygodniej jest uprawiać marihuanę w domu. Jeśli twój stan to zalegalizował i możesz to zrobić bezpiecznie. Oszczędza to również czas i wycieczki do przychodni w celu zakupu produktów.

Pomyśl o uprawie marihuany jak o kontroli cen hurtowych. Kiedy kupujesz marihuanę, płacisz cenę detaliczną. To jest za całą pracę, która została włożona w uprawę, przetwarzanie, a następnie produkcję produktów z konopi. Nawet surowe pąki marihuany muszą być cięte i przycinane, zanim mogą być sprzedane. Koszt opakowania. Koszt prowadzenia detalicznego punktu sprzedaży. I nie zapominaj, że dyspenasatoria muszą pobierać podatek akcyzowy, którym obciążany jest konsument. Jedna uncja marihuany (w zależności od jakości i położenia geograficznego) może kosztować od 100 do ponad 400 dolarów za uncję.

Kiedy uprawiasz marihuanę w domu, musisz liczyć się z kosztami początkowymi. Musisz kupić cały sprzęt, w tym oświetlenie uzupełniające, system podlewania, wlot powietrza i wentylatory wylotowe, mierniki temperatury, a w większości przypadków, system czasowy. To pomoże Ci zrównoważyć ilość światła i uśpienia (lub czas snu) twoje rośliny konopi dostać.

Istnieją odporne szczepy, które są prawie niemożliwe do zabicia. Ale jak rozwijać swoje doświadczenie i rośliny, można migrować do bardziej złożonych szczepów. Te, które mogą mieć całkiem niesamowite właściwości lecznicze.

Kosmiczne wiadra są podstawowym poziomem domowej uprawy

Kosmiczne wiadra są doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Są one przystępne pod względem materiałów i kosztują poniżej 300 dolarów, aby zacząć. I nawet jeśli masz zero kotletów, jeśli chodzi o korzystanie z narzędzi lub umieścić rzeczy razem, to jest to bułka z masłem.

Budowanie kubeł przestrzeni zapewnia początkujących hodowców konopi z kilku zalet; w małej przestrzeni (jak ułożone wiadra), to jest łatwiejsze do umiarkowanej kontroli klimatu. Masz wentylator wlotowy, który dostarcza świeży tlen do rośliny. Wentylator wyciągowy pomaga usunąć wilgoć, aby nie zacząć rosnąć pleśń na liściach i pączków.

Kubły kosmiczne są również bardzo ekonomiczne, jeśli chodzi o koszty operacyjne. Ponieważ uprawiasz w małym, zamkniętym środowisku, nie musisz zużywać dużo energii. Albo zainwestować w skomplikowany system oświetlenia lub podlewania. Wentylatory wlotowe i wylotowe są zazwyczaj najdroższą częścią budowy kubła kosmicznego. Ale jeśli się przepalą, można je łatwo wymienić.

Sprawdź ten artykuł do instrukcji na temat budowania domowej uprawy kubeł przestrzeni. A jeśli zbudowałeś już swoje wiadro, podziel się z nami swoim zdjęciem i komentarzami na Facebooku.

Pionowa uprawa w domu

Sztuka i nauka hydroponiki nie są nowe. Wiele osób, które zdobyły doświadczenie w uprawie konopi w domu w rudymentarnych kubłach przestrzennych i innych urządzeniach, może chcieć przejść na coś bardziej wymyślnego. Jeśli twój stan zalegalizował marihuanę i zezwolił na uprawę domową, możesz być bardzo kreatywny w domowej uprawie na patio lub na słonecznej ścianie w twojej przestrzeni.

Wayfair sprzedaje hydroponikę? Wiemy, my też byliśmy zaskoczeni. Ale ten piękny projekt pozwala ludziom stworzyć żywą ścianę w ich własnym domu. To prawda, możesz być ograniczony co do ilości sadzonek i roślin, które możesz uprawiać (nawet w stanie rekreacyjnym). Ale można połączyć swoje rośliny konopi z innymi rodzajami zieleni i stworzyć swój prywatny raj w dżungli, jeśli jesteś gotów wydać pieniądze na bardziej skomplikowaną konfigurację hydroponiczną.

Jak (drumroll, proszę) ... ten, nie martw się, gapiliśmy się na niego z tęsknotą też. Co za doskonały sposób na wyrażenie swojej miłości do konopi. Jeśli masz miejsce, aby go założyć. Zakładając, że masz własny dom lub właściciela, który nie będzie miał nic przeciwko twojemu prywatnemu ogrodowi z ganją.

Żywe ściany mają dwie różne konstrukcje. Pierwsza wymaga podłączenia do wody, co oznacza wynajęcie hydraulika lub instalatora, aby uruchomić linię źródła wody w domu. Zazwyczaj połączenie wody jest ukryte za żywą ścianą i roślinami, więc nawet go nie widać. I może wymagać harmonogramu włączania wody, aby napełnić zbiornik lub podlewać rośliny.

Druga metoda posiada wbudowany zbiornik, który napełnia się rzadziej. W niektórych z droższych żywych ścian, może być centralna funkcja. Projekt artystyczny, panel, a w niektórych przypadkach, telewizor z płaskim ekranem zamontowany na górze. Wystarczy wypełnić pojemnik lub zbiornik raz w tygodniu, a automatyczny system podlewania przejmie.

Wiele z wysokiej klasy żywych ścian z tym systemem pozwala ustawić harmonogram i ilość wody, którą otrzymują rośliny. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ rośliny konopi są wrażliwe na nadmierne podlewanie i odwodnienie gleby i korzeni.

Photo Credit: photographee.eu | Deposit Photos

Gdzie można z powodzeniem uprawiać konopie na żywej ścianie?

Kontrola temperatury i wilgotności to dwa ważne klucze do udanej uprawy marihuany. Jeśli wyobrażasz sobie uprawę ściany konopi na środku swojego salonu, możesz być rozczarowany. Chyba, że mieszkasz w subtropikalnym rodzaju środowiska z dużą ilością powietrza w pokoju, będziesz walczyć z ustanowieniem "ściany zioła".

Sunrooms zrobić idealne miejsce dla żywych ścian. Jeśli masz jeden, który otrzymuje pełne słońce na część dnia, można zainstalować żywą ścianę i rosną swoje konopie (i inne zioła) tam. Upewnij się, że masz zainstalowane żaluzje lub zasłony blokujące światło, aby umożliwić roślinie "odpoczynek". Rośliny konopi (w przeciwieństwie do innych gatunków) nie lubią ciągłego światła. Muszą odpoczywać lub "spać", aby rosnąć.

Rośliny towarzyszące, które wypełnią twoje żywe ściany

Tak bardzo, jak byś chciał mieć całą ścianę zdrowych konopi rosnących w twoim domu (lub w twoim pokoju słonecznym lub na pokładzie), jest ważna uwaga. Nawet jeśli twój stan zalegalizował domową uprawę marihuany, istnieją ograniczenia co do ilości roślin, które możesz uprawiać w domu. I można dostać w kłopoty, jeśli rosną więcej niż limit prawny.

Więc, co jeszcze możesz zasadzić obok konopi? Istnieje wiele roślin towarzyszących, które bardzo dobrze współgrają z konopiami. Rośliny towarzyszące mogą również pomóc regulować wilgotność gleby, temperaturę i promować zdrowy system korzeniowy. Niektóre rodzaje roślin mogą nawet zapewnić ochronę przed insektami i niektórymi chorobami roślin. Stosując niektóre z zasad permakultury, możesz zwiększyć zdrowotność swoich upraw konopi.

Stwórz kombinację pomocnych świeżych ziół, które możesz również zbierać

Marihuana jest rośliną wybredną, jeśli chodzi o towarzystwo, ale lubi mieć sąsiadów, którzy dotrzymają jej towarzystwa. Cannabis nie tylko toleruje wiele gatunków roślin, ale będzie się rozwijać, jeśli zostaną one posadzone razem.

Niektóre z najlepszych roślin towarzyszących konopi, które możesz wybrać, aby wypełnić swoją żywą ścianę, to:

- Alfalfa pomaga utrzymać napowietrzoną glebę i zatrzymuje wodę. Zmniejsza parowanie w glebie, a system korzeniowy i łodygi pomagają dodać składniki odżywcze z powrotem do gleby. Ponadto, lucerna pachnie niesamowicie i świeżo, z bogatymi aromaterapeutycznymi terpenami.

- Koniczyna pomaga wychwytywać azot z powietrza i przekształcać go w azotany przechowywane w korzeniach. Pomaga to stymulować wzrost i zdrowy system korzeniowy.

- Cytryna jest ziołem, które (jak sama nazwa wskazuje). To odstrasza robaki i inne szkodniki, które mogą żywić się twoimi ziołami. Pomaga również (uhem) ukryć lub zamaskować zapach marihuany. Rośnie łatwo i szybko się rozprzestrzenia, a melisy można używać jako zioła w napojach i do gotowania.

- Tymianek jest kolejnym doskonałym, bogatym w terpen ziołem, z którym konopie uwielbiają przebywać. Jest to roślina wymagająca niewielkiej ilości pielęgnacji, która posiada również właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Możesz gotować z tym ziołem o smaku cytrynowym, a także suszyć je.

Niesamowite projekty i konstrukcje, które są żywymi dziełami sztuki

Większość ludzi, którzy uczą się jak uprawiać konopie w domu, jest dumna ze swoich technik. Spędzają godziny na poszukiwaniach w internecie i zadają pytania dotyczące poprawy jakości kwiatów - wielkości i zapachu lub smaku trawki. Dla zapalonych entuzjastów marihuany, uprawa to sztuka!

Oto kilka fantastycznych pomysłów i gotowych zestawów, które możesz kupić, aby stworzyć swoją żywą ścianę i uprawiać konopie w nowy, kreatywny sposób. Wyhoduj swój pionowy ogród z żywymi ścianami. Myślimy, że będzie to całkiem fajny element w medycznych i rekreacyjnych punktach sprzedaży.

Photo Credit: Mayfair

1. Nenita Samopodlewająca metalowa donica ścienna

Wiemy o czym myślisz; to jest jeden drogi zestaw hydroponiczny. Nenita Self-Watering Metal Wall Planter posiada konsolę środkową, która informuje Cię za pomocą małego plastikowego wskaźnika, kiedy musisz 'napełnić go świeżą wodą. Wtedy, samonawadniająca sadzarka przejmuje wystarczającą ilość wody, aby wytrzymać około czterech tygodni przed ponownym napełnieniem.

Ta żywa ściana rig jest rozszerzalny lub modułowe, i to jest łatwe do zainstalowania dodatkowego oświetlenia na sadzarka. Ma oddzielne kieszenie do szybkiego sadzenia różnych gatunków z roślin konopi indyjskich. I to może być używany wewnątrz lub na zewnątrz domu.

Photo Credit: LiveWall Systems

2. LiveWall Systems

W oparciu o te same zasady i funkcjonalność co Nenita, LiveWall produkuje różne rozmiary do uprawy indoor. Systemy LiveWall mają również 15-letnią gwarancję. Obejrzyjcie ten film, aby zobaczyć jak to działa.

Możesz zainstalować LiveWall samemu lub zlecić to instalatorowi. Odwiedź stronę internetową LiveWall, aby uzyskać więcej informacji.

Istnieje wiele różnych produktów, które można wykorzystać w ekonomicznych punktach cenowych, aby stworzyć swoją żywą ścianę chwastów. Pamiętaj, aby upewnić się, że instalujesz go w obszarze, w którym można moderować wilgotność dla najlepszych wyników. Możesz również zainstalować nawilżacz (jeśli chcesz być wyrafinowany ze swoimi żywymi ścianami), aby upewnić się, że masz projekt bez kapania, na którym twoje konopie i rośliny towarzyszące będą się dobrze rozwijać.

Featured Image: Shenki | Deposit Photos

Autor

Wioletta Bąk

Farmaceutka, Bytom

Zobacz również