Większość Amerykanów uważa, że punkty wydawania medycznej marihuany są niezbędnymi usługami: Sondaż

Większość Amerykanów uważa, że punkty wydawania medycznej marihuany są niezbędnymi usługami: Sondaż

Posted by Marihuana Doctors on 04/01/2020 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

W miarę jak punkty sprzedaży detalicznej zamykane są w całych Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na dyrektywę COVID-19, pozostają pytania o krótkoterminowy los punktów sprzedaży marihuany. Teraz społeczeństwo przemówiło: Nowy sondaż przeprowadzony przez YouGov pokazuje, że 53 procent dorosłych Amerykanów uważa, że punkty sprzedaży medycznej marihuany są niezbędnymi usługami i powinny pozostać otwarte, dopóki obowiązują wytyczne dotyczące dystansu społecznego. Dla kontrastu, tylko 26 procent respondentów odpowiedziało, że przychodnie nie powinny być uważane za podstawowe usługi, a 21 procent odpowiedziało, że nie wie.

Dane, zebrane od prawie 5,400 osób, odzwierciedlają różnice regionalne. Respondenci z północnego wschodu najbardziej poparli utrzymanie dostępu do medycznej marihuany (57 procent), następnie z zachodu (56 procent), środkowego zachodu (53 procent) i południa (50 procent). Różnica pomiędzy mężczyznami i kobietami w tej kwestii wyniosła dwa procent, przy czym mężczyźni zarejestrowali nieco więcej pozytywnych odpowiedzi na to pytanie niż kobiety.

Stany takie jak Kalifornia i Pensylwania zakwalifikowały poradnie - szczególnie te, które służą pacjentom z medyczną marihuaną - jako niezbędne i na równi ze sklepami spożywczymi, aptekami i stacjami benzynowymi. W innych miejscach dyspenasatoria zostały zmuszone do tymczasowego zamknięcia lub przestawienia się na odbiór i dostawę tylko z krawężnika.

Wiek jest czynnikiem wpływającym na to, czy Amerykanie uważają medyczną marihuanę za niezbędną. Millenialsi w wieku od 25 do 34 lat byli najbardziej przychylni dostępowi do medycznej marihuany w tym okresie (59 procent). Dwie grupy wiekowe - od 35 do 44 lat oraz od 45 do 54 lat - uzyskały 56-procentowe poparcie, podczas gdy respondenci w wieku od 18 do 24 lat oraz osoby w wieku 55 lat i starsze nieco rzadziej uważały, że dyspensery są niezbędne (odpowiednio 54% i 47%).

Przynależność partyjna również wydaje się odgrywać znaczącą rolę w postawach respondentów. Ci, którzy określali się jako Demokraci, byli o 9 procent bardziej skłonni poprzeć dostęp do medycznej marihuany niż respondenci, którzy określali się jako Republikanie, podczas gdy Niezależni zajmowali środkową pozycję pomiędzy tymi dwoma grupami.

Jeśli jesteś pacjentem medycznej marihuany, możesz się zastanawiać, czy Twój dostęp do leków może się zmienić w najbliższych tygodniach. Nie jesteś sam. Ponad trzy miliony Amerykanów polega na medycznej marihuanie, aby pomóc w bólu, nudnościach, spastyczności, depresji, lękach i wielu innych schorzeniach. I coraz częściej amerykańskie społeczeństwo uznaje ich prawo do medycyny.

W tym bezprecedensowym momencie, grupy zajmujące się medyczną marihuaną zaczęły działać na rzecz praw pacjentów do leków. Aby dowiedzieć się więcej, możesz śledzić politykę sprzedaży detalicznej medycznej marihuany w każdym stanie w czasie kryzysu COVID-19 lub omówić opcje medycznej marihuany z lekarzem z MarijuanaDoctors.com.

Autor

Wioletta Bąk

Farmaceutka, Bytom

Zobacz również