Medyczna marihuana legalna, ale… droga!

Około dwa miesiące temu na terenie Minnesoty weszło prawo, które pozwala już na stosowanie marihuany w zakresie medycznym. Prawo to będzie bardzo dokładnie regulować zasady związane ze stosowaniem tej substancji. Jednocześnie wyraźnie odnosi się również do jej ceny co dla przeciętnego człowieka jest najważniejsza. Okazuje się jednak, że wyznaczona przez prawo cena jest bardzo wysoka i w związku z tym minęły tylko dwa miesiące i duża część pacjentów stara się na nowo szukać nielegalnych źródeł nabywania ten substancji.

Jak się okazuje taka forma nabywania staje się dla nich korzystniejsza. Problem tak naprawdę jest poważny, ponieważ w wielu przypadkach medyczna marihuana jest dla niektórych jednym sposobem na to, by wspomagać terapię dla tych osób, które mają szczególnie przewlekłe schorzenia związane z silnym bólem. Jak się okazuje niektórzy pacjenci musieliby zgodnie z obowiązującym prawem miesięcznie wydawać od 700 do nawet 2 tysięcy dolarów na leczenie taką właśnie metodą. Niestety jedna fiolka ekstraktu, który jest konieczny do prowadzenia terapii kosztować może około 130 dolarów.

Jednocześnie w Colorado, gdzie medycznie stosuje się marihuanę i jest ona legalna taki sam produkt kosztuje już jedynie 80 dolarów. Różnica jest więc ogromna i większość pacjentów z bazy, która jest przygotowana zauważyła tą różnicę i chce z tym walczyć. Widać więc wyraźnie, że legalizacja marihuany w ich przypadku może nie jest najlepszym krokiem, ponieważ nie przynosi znaczącej poprawy ich sytuacji. Przede wszystkim w tym przypadku dokładnie widać, że sama legalizacja to jeszcze nie wszystko i trzeba zastosować rozwiązania, tak by nie było żadnych problemów z dostępnością tej formy pomocowej.

Autor

Wioletta Bąk

Farmaceutka, Bytom

Zobacz również