Wiadomości na temat marihuany 15 października 2021

Wiadomości o marihuanie 15 października, 2021

Posted by Lori Ann Reese on 10/15/2021 in Medyczna Marihuana

Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer


Floryda zrobiła marihuanowe newsy w tym tygodniu, jako kandydat na gubernatora stanu, Charlie Crist ogłosił swoje pro-konopne stanowisko. Dowiedz się o innych kandydatach wykorzystujących dekryminalizację do wygrania wyborów gubernatorskich na Florydzie w 2022 roku.

W międzyczasie, w Ohio, prawo dla dorosłych posuwa się naprzód dzięki silnemu wsparciu obu stron. A na północ od granicy, w Toronto, Drake ogłasza nowych partnerów w swoim pierwszym przedsięwzięciu związanym z marihuaną.

Ostrzeżenie! Możesz już nigdy nie spojrzeć na swój smartfon w ten sam sposób. Czy wiesz, że Twój telefon może wykryć, czy jesteś na haju? Nie, nie żartujemy. Teksas dodał zespół stresu pourazowego do listy kwalifikujących się warunków zdrowotnych; ponad 2500 weteranów z PTSD w stanie Lonestar kwalifikuje się teraz.

Oto wasze weekendowe wiadomości na temat marihuany na 15 października 2021 roku. Jeśli chcielibyście, abyśmy poruszyli jakiś temat, napiszcie do nas na adres info@marijuanadoctors.com.

Trawka chce wiedzieć, kto będzie następnym gubernatorem Florydy

Na Florydzie znajduje się wiele dyspenserów medycznej marihuany. Stan ten zalegalizował medyczną marihuanę 8 listopada 2016 roku. Każda dyspensa, która działa na Florydzie musi być zintegrowana pionowo, od nasion do sprzedaży. Oznacza to, że dyspensariusze muszą produkować, przetwarzać, wytwarzać i sprzedawać detalicznie własne produkty z marihuany.

8 listopada 2022 roku, Gov. DeSantis może opuścić urząd, choć walczy o reelekcję. Jednak jego anty-adult-use stanowisko może być wielką wadą, jeśli chodzi o utrzymanie jego gubernatorstwa na Florydzie.

Jednym z kandydatów, z którym Desantis będzie musiał się zmierzyć jest Nikki Fried. Fried jest przeciwniczką Demokratów i lobbystką konopi indyjskich. Większość swojej kariery spędziła jako orędowniczka i aktywistka na rzecz legalnej marihuany. Fried była również głośno o dekryminalizacji marihuany i masowym usuwaniu wyroków. Nikki Fried walczyła z rządem federalnym jako komisarz ds. rolnictwa o zniesienie prohibicji marihuany. Jest ona również współwłaścicielką licencjonowanego centrum leczenia marihuaną (MTC) na Florydzie.

Charlie Crist jest kolejnym pretendentem do wyzwania gubernatorskiego dla Rona DeSantisa. Crist ma platformę, która skupia się na ustawodawstwie pro-konopnym, z naciskiem na sprawiedliwość społeczną. Jeśli Charlie Crist zostałby wybrany, poparłby legalizację użytku dla dorosłych. I ma plan finansowania usług społecznych i infrastruktury z przychodów podatkowych z rekreacyjnej sprzedaży marihuany na Florydzie.

Przeczytaj więcej w Tampa Bay Times.

(Canva)

Czy marihuana może wywołać halucynacje?

To lecznicze zioło ma trzy właściwości psychoaktywne. Cannabis może być depresantem, stymulantem lub halucynogenem. Ponieważ odmiany halucynogenne są rzadsze, a skutki uboczne znacznie lżejsze niż w przypadku innych psychodelików.

Nie każda odmiana marihuany może wywołać u ciebie halucynacje. Albo sprawić, że poczujesz się jak podczas konwencjonalnego doświadczenia psychodelicznego. Jest tak wiele rzeczy, których naukowcy nie rozumieją na temat efektu "entourage" - roli terpenów w połączeniu z różnymi odmianami marihuany.

Jeśli zdarzy Ci się spożywać jedną ze znanych psychodelicznych odmian marihuany, możesz doświadczyć jednego (lub wszystkich) z siedmiu powszechnych objawów. W niektórych miejscach, rzadkie psychodeliczne odmiany są wyprzedawane i niemożliwe do znalezienia. Ale w innych miejscach, gdzie ludzie nie mają ochoty na technicolorowe doświadczenia, można je tanio kupić.

Członkowie Ask.MarijuanaDoctors.com napisali do nas z prośbą o więcej informacji na temat psychodelicznej marihuany. Czy może być ona stosowana terapeutycznie (tak jak podawana klinicznie ketamina i psylocybina) w leczeniu umiarkowanych i ciężkich zaburzeń psychicznych?

Przeczytaj: "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o psychodelicznej marihuanie".

Dwustronne poparcie dla legalizacji dla dorosłych w Ohio

Kto powiedział, że obie strony nie mogą grać ładnie? Zwłaszcza w przypadku czegoś, co może przynieść korzyści każdemu mieszkańcowi stanu? Ustawodawcy z Ohio są o krok bliżej do legalizacji marihuany rekreacyjnej. W planie, który zapewni bardzo potrzebne dochody z podatków, aby wspomóc stanowe programy socjalne.

Obecnie istnieje 18 stanów, które zalegalizowały używanie marihuany przez osoby dorosłe. Medyczna marihuana jest legalna w stanie od 2016 roku, a pacjenci mają dostęp do medycznej marihuany od 2019 roku. I jak dotąd, program medyczny działa dobrze. A ustawodawcy są pewni podjęcia kolejnego kroku w kierunku użytkowania przez dorosłych.

Ohio, podobnie jak wiele innych stanów, zostało dotknięte zwiększonymi wydatkami z powodu pandemii. A jedyną opcją fiskalną jest podniesienie podatków lub znalezienie nowych źródeł dochodów. Jeśli zostanie uchwalona, GOP wprowadził w Ohio ustawę o używaniu narkotyków przez osoby dorosłe, która przeznaczyłaby 50% wpływów z podatku od sprzedaży na stanowy fundusz ogólny. Pomogłoby to Ohio nadal poruszać się po kosztach pandemii.

Pozostałe 50% z podatków od marihuany rekreacyjnej zostałoby przeznaczone na finansowanie policji, nowych urządzeń do badania trzeźwości na drogach oraz usług związanych z leczeniem uzależnień. Reprezentant Republikanów Jamie Callender poszukuje obecnie współsponsorów dla nowej ustawy.

Czytaj więcej.

Teksas rozszerza zakres stosowania medycznej marihuany na pacjentów z zespołem stresu pourazowego

W Teksasie mieszka ponad 2500 weteranów wojskowych, u których zdiagnozowano PTSD. W 2020 roku Veterans Affairs ogłosiło, że emerytowani członkowie wojska nie są zagrożeni utratą swoich świadczeń, jeśli używają medycznej marihuany. Witamy marihuanowe wieści dla weteranów z przewlekłymi schorzeniami fizycznymi lub psychicznymi.

Weterani wojskowi nie są jedynymi, u których zdiagnozowano zespół stresu pourazowego (PTSD). Każdy, kto przeszedł przez wydarzenie (lub powtarzające się przypadki) emocjonalnej traumy, może rozwinąć PTSD. Jednak wiele razy stan ten jest niezdiagnozowany, ponieważ objawy odzwierciedlają inne zaburzenia zdrowia psychicznego, takie jak depresja oporna na leczenie (TRD).

Niektóre przykłady urazów emocjonalnych doznanych w dzieciństwie lub w wieku dorosłym, które mogą prowadzić do rozpoznania PTSD, obejmują:

  • Napaść fizyczna
  • Znęcanie się nad dziećmi
  • Napaść na tle seksualnym
  • Bycie świadkiem brutalnej zbrodni lub śmierci
  • Klęski żywiołowe
  • Znajdowanie się w sytuacji zagrażającej życiu

W notorycznie restrykcyjnym programie medycznej marihuany w Teksasie, to udogodnienie może mieć wpływ na tysiące osób cierpiących na PTSD. Medyczna marihuana ma obecnie limit 1% THC. Ale to może się szybko zmienić, jeśli miejsca polityczne zmienią się w nadchodzących wyborach w połowie kadencji w 2022 roku. I jeśli gubernator Abbott straci swoje przywództwo i będzie ubiegał się o reelekcję.

Przeczytaj: "PTSD teraz kwalifikuje się do THC w Teksasie".

By The Come Up Show - https://www.flickr.com/photos/thecomeupshow/28593651192/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=55298976

Drake chwyta byka za rogi z nową marką marihuany

Marki marihuany z udziałem celebrytów to już coś. Niegdyś wystarczyło kupić trawkę legalnie. Teraz ludzie sprawdzają najwyższej klasy i wyselekcjonowane odmiany należące do gwiazd, a nie tylko przez nie wspierane.

Według wiadomości na temat marihuany, Drake jest najnowszą gwiazdą, która bierze udział w akcji. W tym tygodniu Drake ogłosił, że wypuszcza na rynek "Bullrider", swoją nową markę marihuany. Już samo luksusowe opakowanie robi wrażenie. Bullrider wystartował tylko z trzema odmianami: Afghani, Wedding Cake i Peach Crescendo.

Towar (odzież) jest nieco rozczarowujący. Ale jeśli jesteś fanem Drake'a, to fajnie wiedzieć, że on sam jest kuratorem tej linii mody. Więc dostajesz coś, co stworzył najlepszy eksport Toronto. Współwłaścicielem marki jest '40' Shebib, który od dziesięcioleci używa marihuany do leczenia objawów stwardnienia rozsianego. Shebib będzie doradzał w kwestii nowych odmian marihuany, które zostaną dodane do kolekcji Bullrider. Produkty są obecnie dostępne tylko w Kanadzie, w prowincjach Alberta i Ontario.

Przeczytaj więcej o nowościach Drake'a związanych z marihuaną na blogTO.

Telefon wie, kiedy masz apetyt

Pamiętasz czasy, kiedy telefony były po prostu... telefonami? Te małe telefony z klapką i wysyłanie SMS-ów wymagało zaawansowanego rozszyfrowania kodu, bo trzeba było nacisnąć przycisk trzy razy, żeby dostać jedną literę? Dziś, dla porównania, chodzimy z poziomu stacji kosmicznej technologii w naszych rękach.

Geo Mapping to śledzenie lokalizacji za pomocą GPS. Wszystkie smartfony mają taką możliwość. Ale czy wiesz, że Twój telefon jest wystarczająco inteligentny, aby połączyć kropki w celu określenia Twojej trzeźwości? Na przykład wizyta w sklepie, Taco Bell, w sklepie spożywczym, a potem w domu? Statystycznie oblicza prawdopodobieństwo, że jesteś "na haju" na podstawie Twojego zachowania. Nawet biorąc pod uwagę prędkość, czy idziesz pieszo, jedziesz rowerem, czy prowadzisz samochód.


Przerażające? Może. Ale to może być oprogramowanie, które ratuje życie. Z aplikacją, która pomoże ci uniknąć jazdy pod wpływem alkoholu, jeśli nie masz nic przeciwko temu, aby twój telefon dyscyplinował cię komentarzami.

Przeczytaj: "Czekaj! Co? Twój smartfon może powiedzieć, kiedy jesteś na haju"

Autor

Bartosz Guc

Dystrybutor oleju konopnego, Gdańsk

Zobacz również