Przewodnik po miarach chwastów: Gram, Ósemka, Ćwiartka

Przewodnik po pomiarach chwastów: Gram, Ósemka, Ćwiartka

Posted by Marijuana Doctors on 11/21/2018 in Infografiki

Zaktualizowano 26 sierpnia 2020 roku. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Nie jest tajemnicą, że konopie indyjskie poczyniły ogromne postępy od czasu rozpoczęcia prohibicji w 1930 roku. Zmieniło się wszystko, od sposobu uprawy, przez sposób uprawy i sprzedaży, aż po terminy, których używamy do jej opisania. Ale jest jedna rzecz dotycząca marihuany, która zmieniła się bardzo nieznacznie na przestrzeni lat - sposób, w jaki ją mierzymy.

Chociaż miary ilościowe były stałym czynnikiem w ewolucji marihuany, nie ma wątpliwości, że są one mylące. Terminy pomiarowe zaczynają się w małych ilościach od systemu metrycznego, ale wraz ze wzrostem wagi przeskakują do systemu imperialnego, czyli uncji. Mylące, prawda? Nie wspominając już o tym, że wiele czynników, w tym odmiana, rozmiar i gęstość produktu, utrudniają zrozumienie wagi marihuany.

Na przykład: pąki mogą być duże z wrzecionowatymi liśćmi lub gęste i zwarte, ale te dwa mogą ważyć dokładnie tyle samo.

Mając to na uwadze, zajmujemy się raz na zawsze zagmatwanym tematem ilości marihuany. Dowiesz się, co dokładnie oznacza gram, ćwierć, ósemka, połowa itd. Więc nawet jeśli to twój pierwszy raz w sklepie, nie będziesz się czuł jak u siebie. Zapoznaj się z naszym wizualnym przewodnikiem po marihuanie, aby dowiedzieć się, czego powinieneś się spodziewać przy pierwszym zakupie.

Wyjaśnienie miar marihuany

Marihuana ma swoją własną terminologię, więc możesz czuć się, jakbyś słuchał innego języka, jeśli jesteś nowy na scenie marihuany. Zrozumienie miar marihuany to Cannabis 101 i część bycia dobrze poinformowanym konsumentem, więc zaczynajmy! Czy to w sklepie, czy na ulicy, marihuana jest najczęściej sprzedawana w 5 różnych miarach, z których wszystkie używają uncji jako podstawowego mianownika:

    Gram (1,000 miligramów)Ósemka (3,5 grama)Ćwiartka (7 gramów)Połówka (14 gramów)Uncja (28,35 gramów)

Ile to jest gram zioła?

Gram zioła jest najmniejszą miarą, jakiej możesz oczekiwać od sprzedawców, choć niektórzy sprzedają półgramowe jointy. Jeśli jesteś ciekawy, czy chcesz spróbować nowej odmiany lub palisz marihuanę po raz pierwszy, jest to dobra miara na początek. Jeden gram zazwyczaj wystarcza na dwie lub trzy sesje palenia, w zależności od poziomu twojej tolerancji. Dodatkowo, jest to najtańsza miara zioła. Większość pre-rolls sprzedawanych w palarniach waży zazwyczaj jeden gram i często są one dołączane jako gratis (przy zakupie) dla nowych pacjentów, więc zawsze opłaca się zapytać o oferty dla nowych pacjentów w lokalnej palarni.

Co to jest jedna ósma uncji zioła?

Jedna ósma uncji trawki jest najczęściej określana jako "ósemka". Jej metryczny odpowiednik to 3,5 grama i jest to najbardziej popularna miara zioła. Zakup jednej ósemki pozwala na zapoznanie się z konkretną odmianą, bez rozbijania banku, a nawet po kilku sesjach palenia. Jedna ósemka wystarcza lekkiemu użytkownikowi na dwa do trzech tygodni. Umiarkowanemu lub ciężkiemu użytkownikowi wystarczy na tydzień.

Co to jest ćwiartka zioła?

Przechodząc do większych pomiarów zioła, ćwiartka lub ¼ uncji posiada metryczny odpowiednik 7 gramów. Jest to zarówno podwójna waga, jak i cena tego, co użytkownik zapłaciłby za ósemkę - miary nadal się podwajają, gdy przechodzisz do większych ilości. Większość osób, które kupują ćwiartkę, to zazwyczaj umiarkowani użytkownicy, którzy chcą zachować konkretną odmianę na jakiś czas. Oczekujemy, że jedna ćwiartka wystarczy na dwa tygodnie dla umiarkowanych użytkowników i cztery tygodnie dla lekkich użytkowników.

Co to jest pół uncji zioła?

Pół uncji zioła lub "pół" jest raczej zrozumiałe. Waży ona 14 gramów, czyli dwa razy więcej niż ćwiartka. Jest to zazwyczaj zakup dla umiarkowanych palaczy, którzy chcieliby zachować odmianę na dłużej niż kilka tygodni lub dla ciężkich palaczy, którzy palą wiele razy dziennie. Jeśli jesteś lekkim palaczem, radzimy trzymać się mniejszej ilości, ponieważ w przeciwnym razie będziesz przechowywać ją dłużej, niż będzie świeża.

Ile to jest uncja zioła?

Uncja marihuany to największa ilość sprzedawana w aptekach i generalnie jest to legalny limit zakupu marihuany podczas jednej transakcji. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły, więc upewnij się, że sprawdziłeś swoje prawo stanowe. Jest to zazwyczaj zakup dla nałogowego palacza i najdroższy z pomiarów marihuany - nawet 450 dolarów za marihuanę wysokiej jakości w legalnych stanach. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem uncji, warto zastanowić się, do czego będziesz potrzebował tak dużej ilości. Czy leczysz przewlekły ból? Bierzesz udział w koncercie? Czy jest jakieś wydarzenie związane z konopiami indyjskimi, które planujesz z przyjaciółmi? Twoje zamiary co do uncji prawdopodobnie zadecydują o tym, czy wystarczy Ci ona na miesiące czy dni.

Ile kosztuje jedna ósemka zioła?

Ceny marihuany są różne w całym kraju i w dużej mierze zależą od odmiany i jakości, więc nie ma jednej odpowiedzi. Ponieważ jedna ósemka jest zazwyczaj najczęściej kupowaną ilością, zaokrągliliśmy średnie ceny w stanach rekreacyjnych w całym kraju. Uwzględniliśmy przy tym jakość marihuany (średnia i najwyższa półka), różne lokalizacje w zależności od stanu i wiele dyspensarni w badanych miastach.

    California: $40 - $56Oregon: $25 - $37Washington: $30 - $43Alaska: $40 - $60Nevada: $30 - $55Colorado: $20 - $30Michigan: $40 - $60Massachusetts: $45 - $60Vermont: $40 - $55Maine: $35 - $50

Teraz możesz wejść do swojego lokalnego sklepu i poczuć się pewnie, prosząc o ilość, która pasuje do Twojego pożądanego punktu cenowego, niezależnie od tego, czy jest to indica czy sativa, kwiat czy ekstrakty.

Znajdź teraz lekarza od marihuany

Autor

Wioletta Bąk

Farmaceutka, Bytom

Zobacz również