Marihuana nie spowodowała 96,000 przedawkowań w jednym roku: Opioidy spowodowały

Konopie indyjskie nie spowodowały 96,000 przedawkowań w jednym roku: Opioidy to zrobiły

Posted by Lori Ann Reese on 10/17/2021 in Medycyna alternatywna

Aktualizacja 19 października 2021 r. Zawartość medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer.

Zgony z powodu przedawkowania narkotyków w Stanach Zjednoczonych uderzył nowy wysoki poziom ponad 96.000 w ciągu 12 miesięcy kończących się w marcu 2021 roku. Ta liczba jest trudna do przetworzenia, ponieważ śmierci z powodu przedawkowania zawsze można uniknąć. Liczba Amerykanów tracących życie z powodu przedawkowania narkotyków wzrasta.

Medyczna marihuana może być oferowana jako zastępczy plan leczenia wielu chorób i objawów. Wciąż otrzymujemy więcej dowodów na to, że opioidy nie działają dla wielu ludzi, przy długotrwałym stosowaniu, ze względu na wysoki potencjał uzależnienia, zdrowia psychicznego i fizycznych efektów ubocznych, które opiaty mogą powodować. A także nieodłączne ryzyko przedawkowania związane z opioidami.

Leki opioidowe wydawane na receptę są główną przyczyną zgonów z powodu przedawkowania w Stanach Zjednoczonych. Od 1999 r. odnotowano ponad 820 000 zgonów spowodowanych nadużywaniem i niewłaściwym stosowaniem opioidów. Jako naród, jeśli mamy zamiar odwrócić epidemię opioidów i ocalić życie, musimy ocenić bezpieczniejsze alternatywy.

Syntetyczne opioidy, takie jak fentanyl, metamfetamina i inne leki poza metadonem są przyczyną większości zgonów z powodu przedawkowania narkotyków w Stanach Zjednoczonych. Machina przemysłowa, która wciąż wypycha opioidy jako preferowaną receptę, powoduje szacunkowe obciążenie ekonomiczne w wysokości 78,5 miliarda dolarów rocznie. Obejmuje to szacunkową utratę produktywności, leczenie uzależnień, wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych oraz koszty opieki zdrowotnej.

Ile istnień ludzkich zostałoby uratowanych, gdyby amerykańscy prawodawcy przestawili przełącznik i zezwolili na marihuanę pod nadzorem lekarza? Co by się stało, gdyby recepta na medyczną marihuanę była pierwszą linią leczenia dla osób cierpiących na przewlekły ból? Ta zmiana mogłaby uratować życie.

Nic dziwnego, że pandemia zwiększyła liczbę zgonów spowodowanych opioidami

Kiedy na początku 2020 roku po raz pierwszy wybuchł kryzys zdrowotny związany z wirusem Covid-19, był to szok dla Amerykanów. Wirus szybko przeszedł z czegoś, co działo się za oceanem w Chinach, do zagrożenia, które wylądowało na naszych frontowych drzwiach. A Stany Zjednoczone nie były na to gotowe.

Nikt nie spodziewał się, że skutki pandemii będą tak katastrofalne, jeśli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych i doprowadzenie naszego systemu opieki zdrowotnej do skraju załamania. Skutki gospodarcze również były bardzo trudne. Niektóre sektory nie ożywiły się w fazie odreagowania pandemii Covid-19. Odbudowa niektórych sektorów może zająć lata.

Ale jak radzi sobie przeciętny Amerykanin? Niektórzy cieszą się z przejścia do pracy w domu. Ale tak jest tylko w przypadku niewielkiej liczby profesjonalistów. Wiele osób nie ma możliwości pracy w domu. A niektórzy z nich cierpią z powodu oszałamiającego bezrobocia.

Ostatnie badanie wykazało, że od sierpnia 2020 r. do lutego 2021 r. liczba osób zgłaszających objawy lęku lub depresji wzrosła do 41,45%. Największy wzrost zdiagnozowanych zaburzeń zdrowia psychicznego dotyczył osób dorosłych w wieku 18-29 lat.

W czasie pandemii wzrosło użycie narkotyków rekreacyjnych. Stres, w połączeniu z większą ilością czasu spędzanego w domu, zwiększoną potrzebą dystansu społecznego i ograniczeniami w podróżowaniu oznaczały niewiele możliwości "ucieczki od tego wszystkiego". Ale narkotyki i alkohol umożliwiają krótkotrwałą ucieczkę od rzeczywistości. Według CDC, właśnie dlatego nadużywanie narkotyków wzrosło o ponad 29% od 2020 r. do marca 2021 r.

(Canva)

Dlaczego tak łatwo jest przedawkować opioidy na receptę?

Trudno jest zrozumieć, dlaczego tak wiele osób przedawkowuje leki opioidowe. Przecież są one przepisywane przez lekarza. Ponadto, istnieje wiele nowych przepisów, które poważnie ograniczają to, jak często lekarz może przepisywać je pacjentowi.

W rzeczywistości istnieje wiele okoliczności, które mogą prowadzić do nadużywania opioidów. Niektóre z nich mają związek z uzależnieniem chemicznym, które niektórzy ludzie rozwijają od opioidów. Inne czynniki mogą obejmować zaburzenia zdrowia psychicznego powszechnie związane z przewlekłym bólem.

Leki opioidowe mogą stanowić wysokie ryzyko dla pacjentów, ponieważ:

1. Stają się one mniej skuteczne w uśmierzaniu bólu

Z czasem opioidy mogą stać się mniej skuteczne w zwalczaniu bólu. Nie jest to prawdą w przypadku każdego pacjenta stosującego leki opioidowe. Czy sądzisz, że większość ludzi zaczęłaby stosować leki opioidowe, gdyby wiedzieli, że mogą one zwiększyć nasilenie ich przewlekłego bólu? Prawdopodobnie nie.

Organizm zwalcza cały mechanizm działania opioidów polegający na otępianiu receptorów. Ludzki mózg rozumie, że receptory bólu pełnią ważną rolę. Kiedy więc receptory bólu przestają niezawodnie informować o odczuwaniu stanu zapalnego, bólu i dyskomfortu, ciało wie, że to nie jest normalne.

To, co dzieje się potem, jest zrozumiałym mechanizmem działania opioidów. Ciało odpowiada zwiększając wrażliwość receptorów bólu. To dobra strategia; jeśli receptory bólu nie działają, zwiększenie poziomu wrażliwości powinno rozwiązać problem.

Kiedy ludzkie ciało zwiększa wrażliwość na ból, pacjenci przyjmujący opioidy zgłaszają zwiększony dyskomfort. Nawet jeśli przez lata skutecznie radzili sobie z bólem za pomocą opioidów na receptę, może to powoli przestać działać, kiedy pacjent zaczyna odczuwać coraz większy poziom bólu. W tym okresie pacjent prawdopodobnie poprosi o inny opioid lub silniejszą dawkę.

Ponadto opioidy mogą przestać działać dosłownie z dnia na dzień. Pozostawiając pacjenta z pełnym poziomem bólu i dyskomfortu, którego nie znosił przez lata, kiedy jego ból był skutecznie kontrolowany za pomocą leków na receptę.

Wyobraź sobie, że walczysz z silnym bólem, znajdujesz na niego rozwiązanie, a potem twój stan powraca do wysokiego poziomu bólu? U pacjentów z objawami bólu opornego na leczenie mogą wystąpić objawy silnego lęku lub depresji.

(Canva)

2. Kiedy opioidy przestają dobrze działać, moc recepty może zostać zwiększona

Pacjent z przewlekłym bólem odwiedza swojego lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (PCP). Pacjent mówi lekarzowi, że dawka przepisanych na receptę leków opioidowych już nie działa. Zwiększona intensywność i częstotliwość bólu to dwa objawy, które pacjenci zauważają, gdy opioidy przestają dobrze działać.

Poza tym, że nie ma innych alternatyw. W przypadku umiarkowanego do silnego bólu, NLPZ nie zawsze działają. Lekarze zajmujący się leczeniem bólu mogą zasugerować kombinację naturalnych środków zaradczych (ciepło, lód, uniesienie lub ćwiczenia uciskowe). Lub, lekarz może poprosić o zmianę leku.

Kliniczną odpowiedzią w przeszłości było zwiększenie siły i częstotliwości dawek opioidów. To tylko przyspiesza akcję vs. reakcję zwiększonej wrażliwości w receptorach bólu, choć. Ludzki mózg nie lubi zaburzonego wejścia sensorycznego. Dawka opioidu idzie w górę? Tak samo jak wrażliwość na ból u wielu pacjentów - sytuacja, w której lekarstwo jest gorsze od choroby w niektórych przypadkach.

Więcej edukacji i nowe wymogi prawne dla lekarzy, aby kontrolować przepisywanie opioidów. Miało to zmniejszyć liczbę przedawkowań opioidów rocznie. Zamiast tego, liczba przedawkowań leków opioidowych wciąż rośnie.

A to dlatego, że ponad 50 milionów Amerykanów żyje z bólem przewlekłym i bólem przewlekłym o dużym nasileniu. Około 8% dorosłych w USA cierpi na przewlekły ból o dużym nasileniu. Lub objawy bólu, które sprawiają, że czynności życia codziennego trudniejsze dla pacjentów. W tym samoopiekę i utrzymanie zatrudnienia.

3. Przyjmowanie opioidów po okresie uwięzienia

Jeśli jesteś uzależniony od narkotyków i odbywasz karę pozbawienia wolności, możesz otrzymać pomoc, której potrzebujesz. Więzienie jest doskonałym miejscem do zachowania trzeźwości; trudno jest zdobyć narkotyki, gdy jesteś w więzieniu. Ale pamięć o uzależnieniu od narkotyków pozostaje, nawet jeśli dana osoba nie używa narkotyków od lat.

Duża liczba osób, które co roku umierają z powodu przedawkowania opioidów, to byli przestępcy - ludzie, którzy odbyli długi wyrok. Szok związany z powrotem do normalnego życia po pobycie za kratkami może być przerażający. Niektórzy ludzie od razu sięgają po jeden z najłatwiejszych do znalezienia narkotyków - leki opioidowe.

Byli więźniowie mają bardzo wysoki wskaźnik przedawkowania opioidów. Badania przeprowadzone w Karolinie Północnej sugerują, że prawdopodobieństwo śmierci z powodu przedawkowania opioidów jest czterdzieści razy większe w przypadku osób, które przebywały w więzieniu, niż w przypadku Amerykanów, którzy nie odbywali kary.

4. Nieopanowany ból zachęca do wypisywania recept z lukami prawnymi

Co zrobić, jeśli lekarz przepisał Ci już maksymalną bezpieczną liczbę opioidów na dany miesiąc? A to dopiero drugi tydzień? Cóż, w przypadku pacjentów, którzy są zdesperowani, aby zatrzymać ból, mogą szukać nowych praktyków. Mieć więcej niż jednego lekarza pierwszego kontaktu lub często odwiedzać przychodnie.

Przy więcej niż jednym lekarzu przepisującym leki, ilość opioidów, które pacjent może otrzymać wzrasta. Chyba że pacjent wyraził zgodę na korzystanie z elektronicznej dokumentacji zdrowotnej. Statystyczna metoda dostarczania dokładnych recept i planów leczenia dla pacjentów.

Możliwe jest, aby pacjenci, którzy chcą nadużywać opioidów, otrzymywali recepty od więcej niż jednego lekarza. Elektroniczna dokumentacja zdrowotna jest opcjonalna (nie obowiązkowa). Może być trudno zapobiec sytuacji, w której pacjenci starają się o recepty od więcej niż jednego lekarza.

(Canva)

5. Łączenie alkoholu z opioidami

Kiedy myślisz o przypadkach przedawkowania, w których ktoś połączył alkohol z opioidami, możesz pomyśleć, że było to celowe. Że ktoś celowo spożył dużą ilość tabletek opioidowych z dużą ilością alkoholu w celach rekreacyjnych.

To nie jest najczęstszy scenariusz. Częściej zdarzają się przeciętni pacjenci z silnym bólem przewlekłym, którzy codziennie przyjmują opioidy. Ludzie zapomnieli, że opioidy i alkohol mogą stanowić śmiertelnie niebezpieczną kombinację.

Zgony z przedawkowania wynikające z używania opioidów i alkoholu są zazwyczaj przypadkowymi obrażeniami. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że połączenie tych dwóch leków może prowadzić do zatrzymania oddechu, śpiączki lub utraty przytomności i śmierci. Ale łatwo to zrobić, jeśli zapomnisz, że jesteś na długotrwałej dawce leków opioidowych, nawet na chwilę.

6. Efekty uboczne opioidów

Każdy lek (naturalny lub farmaceutyczny) może powodować skutki uboczne. Dla niektórych pacjentów skutki uboczne przyjmowania opioidów na receptę mogą być gorsze niż objawy choroby lub zaburzenia.

Większość osób doświadcza skutków ubocznych, gdy zaczyna przyjmować leki opioidowe. Ale inni ludzie mogą rozwijać różne reakcje na leki opioidowe po ich przyjmowaniu przez długi okres czasu.

Niektóre z najczęstszych skutków ubocznych leków opioidowych to:

  • Zaparcia
  • Nudności
  • Uczucie uspokojenia lub senności
  • Spowolnione oddychanie

Niektórzy ludzie uważają, że ponieważ lekarz przepisuje im lek, nie mogą się od niego uzależnić. Ale uzależnienie może wystąpić w przypadku każdego leku. A niektórzy pacjenci niechętnie zgłaszają to swojemu lekarzowi pierwszego kontaktu, dopóki objawy uzależnienia nie zakłócą ich życia.

Co wiemy o marihuanie i leczeniu bólu?

Legalizacja marihuany w stanach rozpoczęła się od celu, jakim jest poprawa współczującej opieki. To znaczy, zapewnienie alternatywnych leków, które pomogłyby pacjentom cierpiącym na wyniszczające choroby. Medyczna marihuana została zalegalizowana właśnie w tym celu - aby pomóc pacjentom.

Marihuana może być skutecznym lekiem i środkiem do walki z bólem. Ponieważ przewlekły ból może pochodzić z więcej niż jednego miejsca w organizmie, marihuana może być bardziej skuteczna niż konwencjonalne leki przeciwbólowe.

Nerwy, które rejestrują ból są rozmieszczone w całym ciele. Te nerwy obwodowe, które są odpowiedzialne za wykrywanie i przekazywanie informacji o bólu, są naładowane receptorami kannabinoidowymi. Kiedy receptory nerwowe są wystawione na działanie kannabinoidów, zasadniczo powstrzymują je one od przekazywania informacji o bólu.

Kannabinoidy w naturalny sposób zaburzają coś, co nazywa się synchronizacją zespołu. Pomagają one zapobiec odpalaniu przez komórki piramidowe tych wiadomości w centralnym układzie nerwowym, które informują mózg o bólu. Reakcja bólowa i zapalna nadal ma miejsce w organizmie, ale nie odczuwasz jej dotkliwie po tym, jak marihuana znieczula czujniki.

Cannabis z opioidami o niskiej mocy? Kolejna opcja dla lekarzy przepisujących leki

Niektórzy sugerują, że marihuana może zakłócić funkcjonowanie przemysłu farmaceutycznego. A może nawet zastąpić leki opioidowe i NLPZ w uśmierzaniu bólu. Inni chcieliby, aby ilość i siła działania opioidów została zmniejszona. Stałoby się to możliwe dzięki planom leczenia, które zawierałyby niższe dawki opioidów w połączeniu z medyczną marihuaną w celu długoterminowego leczenia bólu.

Wiele stanów udowodniło, że marihuana pod nadzorem lekarza może działać i pomagać pacjentom. W stanach, w których MMJ jest zalegalizowana, lekarze mają możliwość przepisywania lub zalecania jej swoim pacjentom. Jak długo potrwa zanim marihuana stanie się pierwszym krokiem w tworzeniu lepszych wyników leczenia bólu?

Wpływ wprowadzenia marihuany jako pierwszej odpowiedzi na ból może uratować wiele istnień ludzkich. Pacjenci mogliby otrzymywać medyczną marihuanę w warunkach szpitalnych lub podczas leczenia uzależnienia od opioidów po wyjściu z więzienia.

Marihuana może wchodzić w konflikt z innymi lekami. Ale ogólnie rzecz biorąc, medyczna marihuana zapewnia niewiele lub żadnych skutków ubocznych, w przeciwieństwie do opioidów. Oznacza to, że w przypadku osób, które mogą mieć wiele chorób i objawów, możliwe jest leczenie pacjenta zarówno lekami na receptę, jak i marihuaną.

Ponieważ konopie indyjskie i opioidy na receptę mają różne mechanizmy rozwiązywania bólu, te dwa leki w niższych poziomach mocy mogą działać lepiej dla pacjentów z przewlekłym bólem.

Featured Image: Canva

Autor

Wioletta Bąk

Farmaceutka, Bytom

Zobacz również