Oklahoma kontynuuje bicie rekordów sprzedaży medycznej marihuany

Oklahoma kontynuuje bicie rekordów sprzedaży medycznej marihuany

Posted by Lori Ann Reese on 06/22/2020 in Medyczna Marihuana

Zaktualizowano 23 lipca 2020. Treść medyczna zweryfikowana przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Komisja Podatkowa w Oklahomie ujawniła rekordową aktualizację, która ujawniła, że sprzedaż medycznej marihuany w maju 2020 roku wyniosła ponad 73 miliony dolarów. Jest to najwyższy zarejestrowany punkt odniesienia sprzedaży w dowolnym pojedynczym miesiącu od czasu legalizacji medycznej marihuany w czerwcu 2018 roku.

Sprzedaż brutto od stycznia do 1 czerwca 2020 roku została zgłoszona na poziomie ponad 275 milionów dolarów. Analitycy branżowi uważają, że sprzedaż medycznej marihuany w Oklahomie przekroczy 700 milionów dolarów do końca roku.

Jakie są niektóre z czynników, które przyczyniają się do tak wysokich wyników sprzedaży w Oklahomie? Istnieją trzy główne czynniki, które powodują, że sprzedaż medycznej marihuany w Oklahomie w przeliczeniu na jednego mieszkańca jest wyższa niż w innych zalegalizowanych stanach.

1. Pacjenci medycznej marihuany z Arkansas dokonują zakupów w Oklahomie

Rekordowa sprzedaż medycznej marihuany w Oklahomie może być wynikiem niezwykle wysokich cen medycznej marihuany w sąsiednim stanie Arkansas. W przypadku produktów o podobnej jakości i mocy, pacjent medycznej marihuany w Arkansas może spodziewać się dwukrotnie wyższych kosztów w porównaniu do cen medycznej marihuany w Oklahomie. Wybór produktów i ich dostępność w Arkansas daje pacjentom mniejszy wybór, w porównaniu z dużą liczbą dyspensariów i specjalistycznych produktów z marihuany w Oklahomie.

Oklahoma ma również unikalny przepis, który przemawia do pacjentów z medyczną marihuaną spoza stanu. Oklahoma zapewnia 30-dniowe pozwolenie dla odwiedzających za opłatą w wysokości 100,00 dolarów. To, czy ta karta będzie promować canna-turystykę w Oklahomie, nie jest jeszcze oceniane, ale z dużym przyciąganiem światowej klasy kasyn i innych atrakcji turystycznych, może to być kolejny powód dla pacjentów do zaplanowania podróży do Oklahomy.

Nielegalne jest jednak przewożenie medycznej marihuany przez granicę stanu. Jest to zarówno wykroczenie stanowe, jak i federalne. Stało się to poważnym problemem, który doprowadził do publicznego oświadczenia gubernatora Arkansas, Asa Hutchinsona, w styczniu 2020 roku. Nie jest przypadkiem, że Arkansas ma jeden z bardziej restrykcyjnych programów medycznej marihuany w kraju. Gov. Asa Hutchinson był byłym administratorem Drug Enforcement Administration (DEA).

Gubernator Arkansas Hutchinson wyjaśnił swoje osobiste i zawodowe stanowisko przeciwko medycznej marihuanie w tym stanie. Jednakże, niechętnie pochylił się nad wolą wyborców, którzy chcieli, aby stan uruchomił program opieki współczującej i zapewnił medyczną marihuanę pacjentom w potrzebie.

"Kiedy byłem administratorem Drug Enforcement Administration, nigdy nie marzyłem, że będę gubernatorem z odpowiedzialnością za wdrożenie wydawania medycznej marihuany. Ale wyborcy zatwierdzili medyczną marihuanę, a ja jestem zaangażowany, aby to działało." -gubernator Asa Hutchinson (Arkansas)

Ustawodawcy z Arkansas mają zastrzeżenia do jednomiesięcznej przepustki na marihuanę oferowanej przez Oklahomę dla turystów. Stwierdzili oni, że ich zdaniem zachęca to mieszkańców Arkansas do ryzykowania popełnienia przestępstwa, aby nabyć tańszą medyczną marihuanę za granicą stanu.

2. Oklahoma ma więcej punktów sprzedaży niż jakikolwiek inny stan

Dla większości właścicieli firm, ubieganie się o licencję na posiadanie i prowadzenie dyspensarium z medyczną marihuaną może być długim procesem prawnym. Może trwać miesiące, a nawet lata, zanim osoba fizyczna przebrnie przez administracyjne procedury administracyjne i regulacyjne. Obejmują one sprawdzenie przeszłości kryminalnej, wymagane szkolenia w celu uzyskania certyfikatu, zgodność z przepisami i inne ograniczenia. W większości stanów uzyskanie licencji na prowadzenie działalności gospodarczej związanej z dystrybucją medycznej marihuany nie jest łatwym zadaniem.

Oklahoma, jednakże, jest wyjątkiem. W Oklahomie, opłata licencyjna wynosi tylko $2,500.00. Oklahoma Medical Marijuana Authority (OMMA) jest oddziałem Departamentu Zdrowia w Oklahomie. Licencje na medyczną marihuanę zarówno dla pacjentów jak i właścicieli dyspensariuszy są przetwarzane przez system OMMA. OMMA potrzebuje około 90 dni, aby zatwierdzić wniosek o zezwolenie na prowadzenie punktu sprzedaży medycznej marihuany. Jeśli brakuje informacji lub są one nieprawidłowe, właściciel firmy ma 30 dni na zmianę aplikacji.

W przeciwieństwie do wielu innych stanów, w których zalegalizowano medyczną marihuanę, Oklahoma nie wprowadziła limitu lub ograniczenia w licencjonowaniu dyspenserów. W tej chwili, jeśli przedsiębiorca chce otworzyć dyspensę, a oni kwalifikują się, zostaną zatwierdzeni.

Wymagania dotyczące miejsca zamieszkania są obowiązkowe dla właścicieli dyspensy. Muszą oni przedstawić dowód, że mieszkali w Oklahomie przez dwa lata przed datą złożenia wniosku i odnowienia; lub co najmniej pięć lat ciągłego pobytu w ciągu ostatnich 25 lat, poprzedzających złożenie wniosku lub odnowienie. Innym wymogiem dotyczącym miejsca zamieszkania jest to, że wszystkie dyspensaria muszą być w 75% własnością mieszkańców Oklahomy (SQ788).

Urząd ds. Medycznej Marihuany w Oklahomie zarządza wszystkimi aplikacjami dyspensaryjnymi i zapewnia certyfikaty zgodności oraz wskazówki regulacyjne dla wszystkich firm zajmujących się medyczną marihuaną w stanie. Na dzień 1 maja 2020 r. Oklahoma wydała 2 428 licencji na prowadzenie dyspensariatu i 6 346 licencji na uprawę. Dyspensaria w Oklahomie mają zakaz sprzedaży medycznej marihuany, która nie jest uprawiana lokalnie.

Mieszkańcy Oklahomy zauważyli, że dyspensaria pojawiają się w prawie każdym wolnym budynku komercyjnym w całym stanie. Wartości nieruchomości komercyjnych i czynsz za wynajem powierzchni biznesowej są również bardzo niskie w Oklahomie, co sprawia, że jest to idealny rynek dla sieci sklepów z medyczną marihuaną i dla przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć działalność.

3. Medyczna marihuana w Oklahomie jest przystępna cenowo

W oparciu o dane z lat 2014-2018, mieszkańcy w Oklahomie mają medianę dochodu gospodarstwa domowego w wysokości 51 424 USD. W przeliczeniu na jednego mieszkańca, indywidualny dochód w stanie wynosi średnio 27 432 USD. Około 15% populacji mieszkańców w Oklahomie jest na lub poniżej granicy ubóstwa.

W stanach, gdzie dochód na mieszkańca jest niższy, koszt medycznej marihuany jest zazwyczaj niższy i przystępny dla wykwalifikowanych pacjentów. Rynek będzie pobierał opłaty w wysokości, na jaką konsument może sobie rozsądnie pozwolić. Medyczna marihuana w Oklahomie jest wyceniana uczciwie, biorąc pod uwagę wysoką jakość oferowanych produktów.

Analiza kosztów wysokiej jakości medycznej marihuany z firmy Statistica ujawnia duże rozbieżności w kosztach hospitalizacji w całym kraju. Przedstawiona infografika podsumowuje koszt za uncję, zauważając, że w Dystrykcie Kolumbii cena jest najwyższa i wynosi 595,56 USD za uncję. Teksańska medyczna marihuana premium kosztuje pacjenta 324,17 dolarów za uncję. Oklahoma zapewnia medyczną marihuanę certyfikowanym pacjentom już za 75-80,00 dolarów za uncję, tak długo, jak jesteś gotów jechać do dyspensariatu w Afton lub Tulsa, zgodnie z priceofweed.com.

Wybór dostępnych produktów medycznej marihuany w Oklahomie jest również szeroki w porównaniu z sąsiednimi stanami, takimi jak Arkansas i Texas. W Oklahomie pacjenci mogą nabyć produkty z medycznej marihuany, takie jak kwiaty do palenia, kapsułki, nalewki i kremy do stosowania miejscowego. Wstępnie zwinięte produkty zostały zawetowane przez gubernatora Kevina Stitta w maju 2020 roku.

Gubernator Stitt wyznaczył jednak medyczną marihuanę jako "niezbędną usługę" podczas kryzysu zdrowotnego związanego z koronawirusem Covid-19. Jednak pacjenci z Oklahomy mają jedynie możliwość odbioru z ulicy, ponieważ dostawa do domu produktów z medycznej marihuany jest obecnie nielegalna.

Arcview Market Research i BDS Analytics opublikowały listę stanów, w których oczekuje się rekordowej sprzedaży medycznej marihuany w 2020 roku. Oklahoma nie została dodana do listy, ale jeśli stan nadal będzie odnotowywał wzrost sprzedaży, może wkrótce się na niej znaleźć. Przewiduje się, że najwyższe zyski ze sprzedaży medycznej marihuany i marihuany dla dorosłych osiągnie Kalifornia (szacunkowo 3,8 miliarda dolarów), Kolorado (1,7 miliarda dolarów) i Michigan (1,21 miliarda dolarów w 2020 r.).

Dzięki wysokiej jakości produktów medycznej marihuany i zmniejszonym barierom dla firm i przedsiębiorców, sprzedaż medycznej marihuany w Oklahomie jest na dobrej drodze do pobicia kolejnych rekordów w 2020 roku. Możemy się również spodziewać, że dyspensariusze będą zakładać wiele sklepów w Oklahomie, jako część ogólnokrajowej ekspansji.

Ta historia została pierwotnie opublikowana na KTUL.

Autor

Wioletta Bąk

Farmaceutka, Bytom

Zobacz również