Marihuana do medycznego wykorzystywania

Okazuje się, że już w styczniu 2016 roku na terenie Nowego Jorku swoje funkcjonowanie będzie mogła rozpocząć pierwsza przychodnia, w której będzie możliwość medycznego wykorzystywania marihuany. Pierwsze ambulatorium, o którym mowa będzie zlokalizowane w bliskiej odległości do Union Square na Manhattanie. Telewizja podaje, że ma być ono zlokalizowane na ulicy 14 między aleją Drugą oraz Trzecią. Prowadzeniem tego ambulatorium ma się zająć Columbia Care, firma która ma siedzibę na terenie Nowego Jorku i posiada jedną z licencji, które pozwalają na to, by stworzyć specjalny sklep, gdzie będzie nam oferowana właśnie marihuana o medycznym charakterze. Licencja tego rodzaju stała się podstawą do tego, by sklep taki był stworzony.

Według wielu program, na który zdecydował się Nowy Jork to rozwiązanie, które jest krokiem milowym pod kątem najważniejszej dla wielu kwestii jaką będzie świadomość. To podkreślają również te osoby, które starały się propagować mocno za wprowadzeniem rozwiązań tego typu. Wszystkie firmy działające w tym kierunku uważają, że dzięki zalegalizowaniu medycznej marihuany uda się osiągnąć najważniejszy cel jakim będzie budowa świadomości u ludzi, którzy uwierzą, że marihuana może działać pozytywnie.

Program, który niedługo rozpocznie swoje funkcjonowanie będzie się odnosił wyłącznie do marihuany medycznej, która będzie stosowana jedynie w formie płynnych preparatów oraz oleju i ma być przeznaczona do spożycia doustnego. Nie będzie w przypadku tego programu możliwości medycznego palenia marihuany. Można powiedzieć, że takie właśnie rozwiązanie wydaje się być najlepszym. Dzięki temu uda się bowiem wykorzystywać w marihuanie to co najlepsze dla naszego organizmu.

Autor

Wioletta Bąk

Farmaceutka, Bytom

Zobacz również