Luizjana usuwa zakaz palenia kwiatów styczeń 2022

Luizjana usuwa zakaz palenia kwiatów w styczniu 2022 r.

Opublikowany przez Lori Ann Reese na 06/22/2021 w Luizjana

Zaktualizowano 23 czerwca 2021. Zawartość medyczna sprawdzona przez Dr. Joseph Rosado, MD, M.B.A, Chief Medical Officer

Jeśli chcesz zapewnić pacjentom wszystkie dostępne opcje terapeutycznej marihuany, nie możesz zakazać odmian nadających się do palenia. Chociaż istnieje podział na ludzi, którzy popierają (i preferują) palenie kwiatów z Luizjany. I ludzi, którzy twierdzą, że jest to szkodliwe, nie można zaprzeczyć temu, co lubią pacjenci.

Wykluczenie edibles, palenia marihuany, surowego lub całego kwiatu jest dokładnie tym, czego chce większość pacjentów. I jest ku temu wiele praktycznych powodów. Prawodawcy często nie rozumieją, że konopie nadające się do palenia nie oznaczają bezpośrednio "narkotyku na imprezę" do celów rekreacyjnych. Pacjenci czerpią korzyści z tradycyjnego pączka, których nie mogą uzyskać za pomocą innych metod przyjmowania.

Nie było zbyt wiele debaty na temat tego, czy pacjenci z Luizjany powinni mieć dostęp do konopi całokwiatowych lub nadających się do palenia, czy też nie. Izba Luizjany głosowała za w głosowaniu 76-17, prowadzonym przez republikańskiego przedstawiciela Tannera Magee. Senat Luizjany zatwierdził ten środek z 23-14 głosami, według Akemi Briggs, dla Fox 15.

Teraz wygląda na to, że ustawodawcy z Luizjany zgadzają się, że pacjenci w programie medycznej marihuany powinni mieć możliwość palenia surowej marihuany. Ale jakie były niektóre z czynników, które sprawiły, że Luizjana zmieniła swoją decyzję o zezwoleniu na palenie marihuany?

Naprawianie błędów przez zezwolenie na palenie marihuany w Luizjanie

Luizjana jest stanem, który zmagał się z ustanowieniem swojego programu medycznej marihuany. Stany, które zakazują lub zabraniają odmian nadających się do palenia lub oferują tylko marihuanę o niskiej zawartości THC, często doświadczają tych samych problemów. Teksas jest jednym z tych stanów. Nie udało mu się jednak zaimponować pacjentom i zwolennikom bardzo głośnego, ale niezadowalającego rozszerzenia teksańskiego programu medycznej marihuany.

Minnesota również była kolejnym stanem, który zmagał się z problemami, z powodu zakazu palenia medycznych odmian marihuany. Ale w maju 2021 r. ustawodawcy i gubernator Minnesoty (Tim Walz) przenieśli się do końca zakazu odmian nadających się do palenia.

Mieszkańcy chcą wyższej mocy marihuany do palenia, aby poradzić sobie z takimi objawami jak ból, lęk, zapalenie i inne dolegliwości. A jeśli nie mogą jej zdobyć legalnymi kanałami, pozostaje tylko jedna alternatywa. Trawka z czarnego rynku. Zaprzecza to jednej z peryferyjnych korzyści płynących z legalizacji medycznej marihuany, jaką jest ukrócenie działalności karteli i nielegalnej działalności narkotykowej.

Ale tłumienie nielegalnej działalności narkotykowej jest tylko jednym z powodów, dla których państwa decydują się na dopuszczenie palenia marihuany. Istnieją cztery inne motywacje dla ustawodawców stanowych.

1. Marihuana do palenia jest bardziej przystępna cenowo

Kiedy produkt z konopi wymaga ekstrakcji, znacznie zwiększa to koszt za uncję lub gram. Procesy ekstrakcji w celu wytworzenia oleju vape i nalewek są drogie. Koszt ten jest przenoszony na użytkownika końcowego - pacjenta.

Ponieważ cały kwiat jest tylko uprawiany i przycinany, koszty produkcji są znacznie niższe. A to oznacza przystępność dla pacjentów, którzy chcą używać go codziennie, aby pomóc w zwalczaniu objawów.

2. Wdychana marihuana jest szybko działająca

Jedyną inną metodą przyjmowania marihuany, która działa szybciej, aby potencjalnie przynieść ulgę pacjentowi, jest nalewka. Przyjmowanie podjęzykowe polega na umieszczeniu kilku kropli oleju z konopi pod językiem. Tkanka w tym obszarze jamy ustnej jest cienka i znajduje się w pobliżu sieci żył, co umożliwia szybkie wchłanianie do krwiobiegu.

Wdychana marihuana również działa szybko. Zarówno efekty psychoaktywne, jak i fizyczne można odczuć w ciągu kilku minut. Jest to ważne dla osób, które cierpią na wyniszczające skurcze mięśni lub przewlekły ból. Może ona przynieść ulgę znacznie szybciej niż inne metody.

3. Wyższa zawartość terpenów

Terpeny są obecne we wszystkich roślinach na naszej planecie. A wiele terpenów może oferować korzyści lecznicze, które pozytywnie wpływają na samopoczucie. Pączki konopi uprawiane w pomieszczeniach mają wyższą zawartość terpenów niż konopie uprawiane na zewnątrz. Dzieje się tak, ponieważ kontrola temperatury (ciepła) w przypadku roślin szklarniowych jest lepsza. I pomaga zachować więcej terpenów.

Kiedy produkty z konopi są przetwarzane na olej lub dekarboksylowane w celu stworzenia jadalnej potrawy, traci się wiele z naturalnej zawartości terpenów. Dlatego pacjenci, którzy chcą skorzystać z przeciwzapalnych lub aromaterapeutycznych terpenów, wolą palić surowe konopie. Flawonoidy są również chronione, dzięki czemu konopie mają przyjemniejszy i bogatszy smak.

Pacjenci, którzy chcą waporyzować w kontrolowany sposób (waporyzator stołowy lub maska), mogą ustawić temperaturę na 310 - 330 stopni Fahrenheita. To zarówno uwalnia zawartość THC i elementy psychoaktywne marihuany, jak i chroni zawartość terpenów.

Kiedy kwiat nadający się do palenia będzie dostępny w Luizjanie?

Pacjenci zapisani do programu medycznej marihuany w Luizjanie będą musieli poczekać do stycznia 2022 roku, aby uzyskać odmiany nadające się do palenia. Przez sześć miesięcy licencjonowani hodowcy będą musieli zarówno uprawiać, testować, jak i poddawać testom trzeciej strony surowe odmiany marihuany, zanim będą one mogły być dostępne w punktach sprzedaży dla pacjentów.

Podczas gdy gubernator Luizjany John Bel Edwards poparł legalizację marihuany do palenia (HB 391) dla pacjentów, jest on przeciwny używaniu jej przez dorosłych. Stwierdził on, że nie będzie liderem stanu, który wprowadzi prawo dotyczące marihuany rekreacyjnej w Luizjanie. Gov. Bel Edwards spodziewa się jednak, że stanie się to wkrótce.

Przepisy legalizujące używanie marihuany przez osoby dorosłe w Los Angeles utknęły w Izbie Reprezentantów, ponieważ liderzy nie mogli dojść do porozumienia w sprawie opodatkowania rekreacyjnego zioła. Prawdopodobnie dojdzie do postępu w następnej sesji legislacyjnej stanu 2021/2022.

Autor

Daria Mąk

Lekarz onkolog, Warszawa

Zobacz również